Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkaviszony kell vagy elég a...

Munkaviszony kell vagy elég a biztosítottság?

Figyelt kérdés
Gyed felvételéhez csak a tb támogatás szükséges, vagy szigorúan munkaviszony? Utána olvastam interneten... Ott azt írja biztositottnak kell lenni legalább egy éven át. De ismerőseim meg azt mondják az nem számít munkaviszonynak mert nem kaptam pénzt... Pontosan 2019 novembertől 2020 szeptemberig voltam simán bejelentve fizetés nélkül, azóta munkaviszonyban állok. Így jogosult vagyok gyedre?

2021. máj. 25. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkaviszony kell hozzá. A szülés pillanatában is élő és az elmúlt két évben legalább 365 nap. ha meglsz az egy éved a szülésig, akkor jár, ha nem, akkor csak gyes és csp. Nem az a lényeg, hogy fizetve legyen a TB-d, az csak ellátásra jogosít, de nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt, ha nincsen munkaviszony mögötte. Ergo ledolgozott 365 nap kell konyhanyelven, az elmúlt két évből és szüléskor is élő jogviszony.
2021. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A fizetésnélküli miért volt? Gyeden voltál? 2 éven belül kell meglennie a 365 biztosított napnak. Mikor fogsz szülni?
2021. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

“GYED ellátás megigénylésére jogosult az a biztosított szülő vagy szülőnek minősülő személy, aki a gyermek születését megelőző 2 év során minimum 365 napon keresztül TB-jogviszonyban részesült (vagyis hivatalosan bejelentett munkát végzett). A biztosítási jogviszonynak egyszerre egy munkahelyről kell származnia, több munkából szerzett biztosítási jogviszony a GYED esetén nem adható össze! A GYED igénylés szabályai szerint nem számít kereső tevékenységnek a szerzői jog védelme alá tartozó alkotás díjazása és a tiszteletdíj, ami után nem fizetünk SZJA-t.“


Nem tudom mikor fogsz szülni, de ha 2020 szeptember óta dolgozol, akkor idén szeptemberben meg lesz a 365 napod.

2021. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Mi az a "tb támogatás"?

Meg ez hogy lehet? "2019 novembertől 2020 szeptemberig voltam simán bejelentve fizetés nélkül," kaptál valamilyen ellátást?


A biztosítotti jogviszony nem feltétlenül munkaviszony, bár a legtöbbször az.

2021. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"2019 novembertől 2020 szeptemberig voltam simán bejelentve fizetés nélkül"

Ez a mondat mit jelent? Fizetés nélkülin voltál? Vagy egyszerűsített foglalkoztatás?

2021. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy megszűnt a munkám, munkanélkülire regisztráltam, ám támogatás nem járt nekem (munkanélküli segély), de a NAV elengedte nekem hogy fizetni kelljen a tb-t havonta.
2021. máj. 25. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor fogsz szülni?
2021. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem. Ez az időszak így valóban nem számít, hiszen nem fizettél tb járulékot.
2021. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Januárban minden bizonnyal, köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 25. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jövő januárig bőven meglesz az egy éved, közel másfél is. Ha aktív lesz még a munkaviszonyod, akár ez, akár más, akkor természetesen járnak majd a juttatások.
2021. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!