Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzt hogy számítsam, ha...

Táppénzt hogy számítsam, ha órabéres vagyok?

Figyelt kérdés

1500 Ft az órabérem. Ezt szorozzam be 8 órával és 20 munkanappal, aztán ami kijön annak vegyem a 60%-át és -15% szja?

Vagy abból számolják, amennyi a fizetésem volt? Mert az jóval több az órabéremnél, egy bizonyos pótlék miatt, amit akkor szoktak fizetni, ha az ember vegigdolgozta a hónapot. Így az elvileg nem járhatna.

34 naptári napnyi táppénzes papírt adtam le. Nem tudom az számít-e vagy csak egy hónappal számolnak? A hétvége és az ünnepnapok lejönnek belőle?


2021. jún. 2. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét fizuddal számolnak. Nem akarok hülyeséget mondani, de talán 3 (vagy 6?) hónappal korábbi időszakot néznek, és azoknak a fizuknak veszik az átlagát.
2021. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A már megkapott fizudat nézik.

3 hónapot visszamennek, és onnan 180napot néznek visszamenőleg, ennek az átlagának a 60%-15%szja

2021. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!