Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés előtt 365 napom van?

Szülés előtt 365 napom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ha terhesség előtt, megvan a 365 nap folyamatos biztosított munkaviszonyom, akkor jár a csed/gyed, a fizum 70%-a?

Még csak most kezdtem a munkahelyemen, előtte nem dolgoztam, mert bezárt a munkahelyem, előtte meg kisgyerekkel voltam itthon két évet.

Tehát most kb nulláról indulok. Ha eltöltök itt egy évet, utána teherbeesek, akkor már kapok ellátást, ugye?


2021. jún. 12. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen

A szülés előtti 2 évben 365 nap bejelentett munkaviszonyodnak kell lenni

Illetve munkaviszonyodnak kell lennie akkor is amikor szülsz

Tehát nem hagyhatod ott a munkahelyed mert ha munkanélküli vagy a szülés napján akkor nem jár az ellátás

Szabadságon és tápénzen lehetsz természetesen, dolgozni nem kell, de munkaviszonyban kell allnod

2021. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 12. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 ha fizeti a TB-t havi 8000 forint akkor jár neki az ellátás.
2021. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A TB alap hogy fizetni kell

Ha nincs munkahelye a szülés ideje alatt, akkor nem biztosított tehát nem lesz jogosult

A Tb-nek ehez semmi köze

Attól csak orvosi ellátásra vagy biztosított

2021. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 azért bbaszna , már bocsánat , ha a semmiért fizetnék. Mióta kötelező a munkahely a szüléshez? 🤨 akkor a fiatal szülőkkel ilyenkor mivan?
2021. júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A csed - gyed igénylésnek a feltétele hogy munkaviszonyban állsz a szülés napján is, illetve az elmúlt 2 évben van 1 év munkaviszonyod összesen.

Ha ezek a feltételek nincsenek meg akkor csak a gyes és a családi jár

2021. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A munkába állás előtt három hónapig munkanélküli segélyt kaptam, ez a három hónap is beleszámít a 365 napba?
2021. júl. 2. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Az álláskeresőire gondolsz?

Mert az beleszámít igen

A munkanélküli segély az nem

2021. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom álláskeresési volt e.
2021. júl. 2. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy, ha felsőfokú iskolába jársz, akkor is jár.
2021. júl. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!