Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha akadékosodik a munkáltató,...

Ha akadékosodik a munkáltató, akkor is lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 2 év alatti gyerekemmel gyeden. Betöltött 12 hetes terhes vagyok a tesóval. Szeretnék gyeden maradni és mellette táppénzre menni. Úgy tudom, hogy ehhez szükséges visszamenni dolgozni, legalábbis papíron 1 napra.

A legtöbben azt tanácsolják, hogy menjek be, szüntessem meg a fizetetlen szabadságot, kérjek egy nap szabit és szóljak, hogy terhes vagyok. Ezután menjek táppénzre.

Ez így lehetséges? Mindenhol így működik?



2021. jún. 23. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Csak akkor működik, ha veszélyeztetett terhes vagy.
2021. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Bemész, leadsz egy papírt, hogy kéred a fiznélküli megszűntetését. Hivatalosan 30 nappal később szűnik meg, ha jó fej a munkáltató, akkor már akár másnap.

A megszűntetős papírral együtt adsz egy másikat is, amin jelzés, hogy várandós vagy.

A táppénzes papírt pedig onnantól adod le, hogy megszűntette a munkáltató a fiznélkülid.

2021. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Kettes leírta a hivatalos utat.

Nincs egy nap, amin dolgozni kell, règen így volt, de csak megbonyolított mindent.

( nekem màr nem volt)

2021. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is úgy volt, ahogy a #2-es írta, nem voltam egy nap szabin sem. Pedig nem most volt, 2017-ben, igaz, közszféra és ott meg lehet csinálni mindent, amit a törvény lehetővé tesz. (Azaz nem szívózik a munkáltató, mint sokszor a versenyszférában.)
2021. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell szabit sem se kivenni. Megszünteted a fiz. Nelkulit és utána leadod a tp papírt másnappal. Technikailag ennyi.
2021. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van valami formanyomtatvány, amivel kérni kell a fizetés nélkülit?

És a papír, amin az áll, hogy terhes vagyok az pl a kiskönyv másolata? Vagy erre is létezik valamilyen igazolás?

2021. jún. 23. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
A fiz nelkulit már kerted amikor GYED-re mentél. Az volt az egyik nyomtatvány amit kitoltettek veled. Általában ezt csak egy kézzel irt kérelemmel meg kell szüntetni és kész. (De elképzelhető hogy erre is csinálnak formanyomtatvanyt). A terhességet a 9-es kodu tp papír fogja igazolni.
2021. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, úgy értettem, hogy annak a megszüntetésére.


Kicsit belezavarodtam.


,,A megszűntetős papírral együtt adsz egy másikat is, amin jelzés, hogy várandós vagy.


A táppénzes papírt pedig onnantól adod le, hogy megszűntette a munkáltató a fiznélkülid."


Itt, mintha egy másik papirról lenne szó, amivel igazolom a terhességet.

Vagy nem?

2021. jún. 23. 21:36
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Ezt úgy hívják, hogy táppènzcsalás. Nem véletlenül nem szeretik a munkáltatòk, ès nem csak azèrt, mert egy rèszèt ők fizetik. Hanem mert akit felvesznek a helyére, az egy ilyen manőverrel repül is, mert kèt ember nem lehet ugyanazon a státuszon, hiába nem dolgozik az amúgy gyeden/gyesen levő egy napot sem… A szabadság megkezdèsèvel el is küldik a határozott helyen levőt. Így a munkáltató ès a kollégák is szívnak más miatt, mert az ő munkája is köztük lesz szètdobva. Nem csoda, ha majd nem várják vissza tárt karokkal.
2021. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Tőlem semmi igazolást nem kértek amúgy



Szerintem a legegyszerűbb, ha felhívod őket.


Amúgy nem kell forma.


Én xy kérem, hogy a fizetés nélküli szabadságomat szüntessék meg..

nem írnám a 30 napot, hanem, hogy beérkezéstől, a munkát fizikailag nem szeretnéd felvenni, mert veszélyeztetett terhes vagy. Sziveskedjenek tájékoztatni, hogy a táppénzes papírt milyen dàtumtól kérheted.


Havi vagy 2 heti tp elszámolással dolgoznak-e.

2021. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!