Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi pótlékot át lehet...

A családi pótlékot át lehet íratni másik szülőre?

Figyelt kérdés
Anyám kapja de se rám se a nővéremre nem hajlandó költeni semmit. Magára veri el az összeset így mindent apukám finanszíroz. Valahogy átlehetne rá íratni a családi pótlékot? ha igen hogyan?

2021. jún. 23. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha apukadnal vagytok elhelyezve akkor neki jár. Ha anyukadnal akkor neki. Ha együtt éltek mind, akkor nem is ertem milyen elcseszett konstrukció ez.
2021. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Anyukádnak előszö le kell mondania róla, utana igénylheti más.
2021. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

2, nem kell lemondani.

Be kell nyújtani az igénylést. Annál, aki eddig kapta, ellenérdekű fél jelentkezése miatt felfüggesztjük a folyósítást.

Ha az új igénylő jogosultságot igazol, akkor a továbbiakban n neki kerül folyósításra.

2021. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha egy címen vagytok, akkor apukád igényelheti, de anyudnak le kell mondani róla.

Nálunk most intéztük, hogy mind a 3 gyerkőc után apa kapja a családit és azt mondták, hogy előbb kell 1 lemondó az én részemről, és akkor tudják az igénylést fogadni párom részéről.

2021. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert lettem így lepontozva, mi is most irattuk át férjem nevére... nekem is kellett egy lemondó róla, utána tudta csak igenyelni...

2es voltam

2021. jún. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
5, nem kell lemondani. Ezzel foglalkozom.
2021. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha le kell mondani róla akkor anyám nem fog

Köszi mindenkinek

2021. jún. 24. 08:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondani.

Annyi, hogy így sem sommás eljárásra, sem egyszerűsített döntéshozatalra nincs lehetőség, mert van ellenérdekű ügyfél.


Le lehet mondani, akkor lehet egyszerűsített, de nem kötelező.


Ha anyuka nem mond le, akkor is beadhatja apuka, de akkor teljes eljárásban lesz elbírálva a kérelem. Meg fogja kapni az apa, csak az ügyintézési határidő hosszabb.

2021. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!