Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi pótlék mindenkinek jár?

Családi pótlék mindenkinek jár?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányom, nekem se előtte, se azóta senki nem mondta ezt. Családi adókedvezményt kapjuk rá.

A csp-t akár mi is igényelhetnénk?


2021. jún. 23. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igényelni kell, a csp alanyi jogon jár a gyermek után.
2021. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Te valahol egy eldugott tayán, az isten háta mögött éltél eddig? Mindenféle sajtótól és médiától, védőnőtől, családtagoktól elzártan? Még talán anyád is kapott rád, bár félek még talán mindig kapja.
2021. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyes, köszi. Kettes, amikor a védőnőtől kaptam papírt, hogy mi minden jár a gyerekért, ez nem volt rajta. Azt hittem a csp az a rászorulóknak/nem dolgozó cigányoknak jár.
2021. jún. 23. 21:44
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Magyarok közül is van aki nem dolgozik, nem értem miért így kellett ezt írnod..

De a családi pótlékot mindenki kapja, ha dolgozik, ha nem. Gyerekenként havi 12000 ft körül van. Az egyszeri anyasági támogatást legalább felvetted?

2021. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Kétszer leírtam egy nagy bunkóságot és kitöröltem.

De nem birom megállni..


Nem, nemcsak a “c”-knek, hanem azoknak is, akik annyira életképtelenek, hogy csak úgy tájékozódás nélkül hisznek dolgokat.


Hol élsz?

A csapból is folyik a csp. téma főleg karácsonykor és augusztusban a valóban rászorulók nyomatják a “ mikor utalnak” kérdéseket.



[link]


Elektronikusan intézhető, 2. Űrlap


Bocs, hogy kitörtem, de számomra ez akkora döbbenet volt..



Egyébként nem jár, ha megvonják, ha nem jár iskolába a gyerek, és iskolaköteles màr.

2021. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt rajta a papíron, mert a "családi pótlék" csak a köznyelvi neve, egyébként nevelési ellátás/iskoláztatási támogatás néven fut hivatalosan.
2021. jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam 3x leadni a kérelmet, de lehal az oldal 💁‍♀️

De azért köszi.

Lehet, hogy mindenhonnan ez folyik, de én nem látom azt a mindenhonnant.

2021. jún. 23. 22:49
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy minden mást felvettem, még számlája is van a lányomnak. Biztos úgy gondoltam, hogy ennyi ügyintézés elég az első hónapokra XD nem, amúgy tényleg nem tudtam hogy az mindenkinek jár. Na mindegy
2021. jún. 23. 22:55
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Azt igényelni kell,minden gyerek után jár,12200ft.Fura hogy ezt egy 5 éves is tudja.
2021. jún. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Nyugi most már mindenki tudja hogy nem szorulsz rá.
2021. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!