Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatom közös megegyezés...

A munkáltatom közös megegyezéssel el akar küldeni mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, bejelentettem szerdán hogy terhes vagyok, pénteken behívott az irodába, és közös megegyezéssel dugta az orrom alá a munkaviszony megszüntetését. Nem írtam alá! Azt mondta hogy ha nem írom alà akkor se maradhatok, mert ő nem fog miattam menni az adósok börtönébe…. 😅 akkor visz perre mert amint bejelentett 2 hèt múlva teherbe estem… vagy megszünteti, becsődölteti a Kft-t…. És a többi munkavállalót átveszi másik cégbe, engem nem…Mit tehet? Én mit tehetek? Kihez forduljak? Pénteken még dolgoztam, munkaidő itáliai hívott be, hétfőtől esetleg el tudok menni táppénzre, nem tudom hogy van e értelme. Azt tudni kell hogy jàrna csed és gyed ha maradhatnék itt munkaviszonyban mert visszamenőleg is van máshonnan munkaviszonyom,meglenne a 2 évben a 365 nap ha maradok szülésig. Maradt bent 3 szabadságom is… és egyébként 4 hónapig csak feketén alkalmazott, és ő akar vinni engem munkaügyi bíróságra???? 🤣

2021. júl. 17. 08:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy aláírj bármit, hagyd a p.csába. Ne szivasd magad. Esetleg mondd meg neki, hogy úgy fenyegessen, hogy te fogod beperelni őt, ne röhögtessen. Nyilván a fene sem akarná nézegetni a pofáját, így én elmennék táppénzre (először csak sima 8-as kóddal, amíg lehet, utána 9-essel). Próbaidőd hivatalosan is lejárt?
2021. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
ha becsődöl a cég, neked akkor is jár a pénz. nagynéném munkahelye is megszűnt amíg ő szülési szabin volt, de neki akkor is járt a pénz. lehet perelniük kellett, ezt nem tudom pontosan.
2021. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Próbaidőre jelentett be?
2021. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Nem 5 perc kft-t csődöltetni és alapítani egy másikat. Csomó papírmunka, pénz. Megsúgom, hogyha mindenkit átvesz és csak téged nem, az talán támadható is bíróságon (kérdezz meg munkajogászt) azzal együtt, hogy 4 hónapig nem jelentett be, amivel ugye előrébb lennél a ledolgozott napokal is... Arra megy, hogy a legtöbb nő ilyenkor megijed, vagy nem áll bele egy pereskedésbe, szóval beszélj jogásszal és ne írj alá semmit. Esetleg húzd neki az időt, hogy átgondolod, hogy aláírod-e, próbálj emailben kommunikálni, mert hátha van olyan hülye, hogy írásba ad ebből valamit.


Ha ő szemét módon játsztik, akkor te is megteheted ezt. Nem tudom milyen cég, mert el tudom képzelni, hogy tényleg gond lehet egy terhes nő (pl kisboltban, ha egymást váltjátok és te már nem lehetsz éjszaka, vagy nem emelhetsz), de akkor ezt meg lehet beszélni kultúr hangnemben is és kiszámolni, hogy neked meglegyenek a napjaid, neki meg ne legyen akkora veszteség.

2021. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem volt probaidőm, azonnal határozatlan szerződést kaptam… azt mondta h ő nem tudta hogy ez ilyen esetben ilyen gondokkal jár!

Takarító vàllalkozás, alvàllalkozo.

13 embere van jelenleg, most akar + 2 embert felvenni… olaszoknak dolgozunk , egy része a csapatnak a másik pedig egy fővállalkozóval aki albérbéeleteket vesz ki és adja tovább munkásoknak… 1 lakás takaritásáért 30 ezer Ft ot kérnek el havonta, heti 1x megyünk fel 1 lakásba takarítani 1 óràt 🙄… napi 6 lakásunk van… szóval van itt pénz bőven…. Nem is értem….

2021. júl. 17. 09:54
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bedőlni neki. Ne írj alá semmit. Nálam is ezzel próbálkozott a főnököm, hgy akkor megszünteti a céget, újat csinál stb. Na ez azért nem olyan egyszerű és a nav rá is néz a körmére. Menj el táppénzre, ha tudsz és ne idegesítsd magad. Nekem után még a táppénzes papírjaimat se adta le a könyvelőnek csak miután engem felszólítottak, hogy nem érkezetek be az előzőek, amiket neki leadtam, bementem, tt közölték, hogy meg fogják őt büntetni, ha nem adja le, így kénytelen volt.
2021. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy csak annyi időt lehet táppénzen lenni, amennyit az adott helyen ledolgoztál, független attól, hogy előtte mennyi időt dolgoztál máshol.

Érdemes lenne egy bér- és tb-ügyintéző emberrel egyeztetned, hogy hogyan járhatnál ebben a helyzetben a legjobban.

Nem tudom van-e facebook-od, de van több kifejezetten ilyen baba-mama pénzügyes csoport, ahol szakértők segítenek.

2021. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje vagy hivatalosan bejelentve? Írtad, hogy feketén dolgoztál 4 hónapig, azalatt esetleg volt máshonnan jogviszonyod? Jó ötlet elmenni táppénzre, ha lehetőséged van rá, viszont ha megszakítás volt a biztosítási idődben, akkor csak annyi időre fog járni a táppénz, amennyit dolgoztál. hivatalosan.
2021. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Volt bejelentett munkaviszonyom előtte is, de mivel kocsmában dolgoztam és a covid miatt zárva volt, így csak 2 órás munkaviszonyom volt de tb biztosítást fizették utánam.ez volt november 11-április 12. Ig. Azelőtt meg 8 órás folyamat munkaviszonyom volt 3 évig a kocsmában! Most itt április 12- tol vagyok bejelentve.
2021. júl. 17. 10:24
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
Hamarabb is tudtad hogy terhes vagy vagy megvártad míg bejelent és utána nyögted be? ha igen te legalább olyan aljas vagy mint ő, megérdemlitek egymást, te se várj őszinteséget.
2021. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!