Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz és GYED járhat együtt?...

Táppénz és GYED járhat együtt? (Nem igazán vagyok otthon a témában)

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos babám, és úgy néz ki, hogy jön a kistesó. Jelenleg az első gyerek után GYED-et kapok. Megtehetem, hogy vissza megyek dolgozni, majd rögtön táppénzre? Akkor táppénz és GYED is járni fog?

2021. júl. 29. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Igen.

És igen.


Jàr együtt.


Nekem így volt.


( majd jönnek többen, hogy ez táppénzcsalás...)

2021. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nwm táppénz csalás, ez már vagy 2 éve igényelhető így is.
2021. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
A hivatalos módja, hogy 30 nappal az aktív állományba vétel előtt írásban jelzed a munkáltatónak, hogy visszajönnél (érdemes már itt egyben megjegyezni, hogy a munkát nem veszed fel, várandós vagy és tp-re mész). Persze ha a munkáltatód jófej, nem feltétlen ragaszkodik a 30 naphoz, visszavehet akár holnaptól, és ha veszélyeztetett vagy járhat együtt a GYED és TP. Érdemes megfontolni azonban, hogy ha neadjisten elveszíted a babát, a védettséged is megszűnik és elbocsáthatnak.
2021. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére baráti viszonyban vagyunk a munkaadóimmal, magánegészségügy egyébként, ők a jó szakembereket amúgy is nagyon megbecsülik. Nem hiszem, hogy az ő részükről lenne ennek akadálya. Amúgy a második terhességem automatikusan veszélyeztetett lesz sajnos.
2021. júl. 29. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen
2021. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!