Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez az 1-2 hónap munka is...

Ez az 1-2 hónap munka is beleszámítana a táppénz/CSED/GYED-be, vagy csak az azt megelőző időszak?

Figyelt kérdés

GYED-en vagyok a nagyobbik gyermekemmel, úton a kicsi. Jelenleg az anno heti 40 órás bérem alapján kapom az ellátást. Felmerült, hogy besegítenék a munkahelyemen heti 1 napot (annyit tudjuk csak megoldani a gyerekfelügyeletet), de így csak max heti 10 órára jelentenének be. Ha mondjuk ezt elfogadom, és a heti 10 órás bérrel megyek táppénzre/CSED/GYED-re, azt veszik majd alapul, vagy ami előtte volt? Esetleg a kettő átlagát?

Természetesen, ha rosszul járnék ezzel, nem megyek vissza. Szívességből segítettem volna.


Köszönöm szépen!



2021. szept. 7. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaphatsz kevesebb CSED-et és GYED-et mint előtte.


Ha a gyermek gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozást segítő ellátás igénybe vétele alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül születik, és

az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint az újabb gyermek születése okán számított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja,

akkor a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani, amennyiben az utolsóként megállapított ellátás alapja kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével került megállapításra.

2021. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. Én is 4 órában dolgoztam GYED mellett végig, a második gyerek után is a teljes munkaidős bérem alapán megállapított GYED-et kaptam. Ehhez viszont a cég nem változhat, de ha jól értem, ugyanoda mennél vissza dolgozni, ahonnan az első gyerek születése előtt eljöttél.


Gondolj bele, egyébként nem sokat érne a GYED extra, és arra ösztönözne mindenkit, aki szeretne kis korkülönbséggel gyereket, hogy még részmunkaidőben se vállaljon véletlenül se semmit, mert hosszú távon jobban jár, ha otthon ül :)

2021. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugattatok. 😊 Így akkor szívesen bevállalom a segítséget.

A szülés előtti táppénz is hasonlóképp alakulna? Nem mennék már be a terhesség legvégén, csak ameddig mindenképp szükséges, így táppénzre mennék szülés előtt ebből a nagyon kevés órából.

2021. szept. 7. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a tappenzre ez nem vonatkozik.
2021. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. szept. 7. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!