Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első házasok kedvezménye...

Első házasok kedvezménye beleszámít?

Figyelt kérdés
Január óta vagyunk házasok, a feleségem kismama most. Az szja visszatérítés elvileg jár most nekünk is. Az én részemről elméletileg nincs akadálya. A párom él az első házasok kedvezményével ami bruttó 33.000ft. Ez befolyásolja az Ő szja visszatérítését? A bérpapírján nettó 33.000 befizetett szja van havonta. Most 12 hetes terhes, az szja visszatérítést az igényelhető családi kedvezmény befolyásolhatja. Meg éri most igényelnünk majd vagy rosszabbul járnánk? Az első házasok kedvezménye is családi kedvezménynek számít? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2021. szept. 30. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Családi pótlék esetén jár, ami a gyermek születése után igényelhető.
2021. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A ténylegesen levont, befizetett SZJA-t fogják tervek szerint visszatéríteni (még a könyvelő, bérszámos szakmai csoportokba is csak a vita ment róla, mert konkrét törvény, jogszabály még nem jött ki rá, így semmi szakmai konkrétum se ami alapján konkrétan felvilágosítást lehetne adni, csak a Kormány plakátjai facen, meg hirdetései)

Magyarul például van éves szinten 3.000.000 Ft fizetésed, abból az adóalap csökkentő tétel 33.335 ft/hó (400.020 ft éves adóalap csökkentő tétel)

ebből az éves ténylegesen megfizetett adó: (3.000.000 - 400.020)×0,15= 389.997 Ft, ez jár vissza, mivel a ténylegesen levont adót utalják vissza

2021. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A magzatra tekintettel a CSK-t pedig hát hogy kell-e az a plusz havi 10 ezer ft most (ami a CSk adóalap-kedvezménnyel szja-ba lejön), vagy majd egy összegbe-e jövőre, azt nektek kell eldönteni hogy így részletekbe jönne-e jobban, vagy majd egyszerre :)
2021. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még a könyvelő, bérszámos szakmai csoportokba is csak a vita ment róla,


Érdekes, én a legnagyobb csoportok tagja vagyok, és sehol nem volt vita.

2021. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első hírekben én mindenhol azt hallottam/olvastam, hogy míg a gyermeket nevelők esetében a pár mindkét tagja igényelheti majd, várandósság esetén csak a kismamákat emlegették, ha a terhesség betöltötte a 12.hetet.

A részleteket majd megtudjuk, ha kijön a kormányrendelet. Fenti válaszoló jól levezette a számítás módját. Én kiegészíteném azzal, hogy kétszeresen nem lehet adóvisszatérítést kérni, tehát ha pl. önkéntes nyugdíjas pénztárat fizet, vagy egészségpénztárat, annak a jóváírása is minuszolódik. Illetve minden más visszatérítési jogosultság is nyilván.

2021. szept. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A családi kedvezmény az, ami a gyerek után jár, az első házas kedvezmény más tészta. Hogy érted, hogy befolyásolja-e? Mit? Vegyétek igénybe, amire jogosultak vagytok, a többit meg februárban megkapjátok. Vagy mi a kérdés?
2021. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
4-es a BérÜgyes szakmai fb-csoportba pl. egy jó nagy vita kerekedett belőle, a poszt alatt a hozzászólások le is lettek tiltva végülyl, mert már mindenki ment neki mindenkinek 😀
2021. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól lepontoztatok, csak mert ma még nem volt időm bújni a sajtót. Pár napja még ennyi volt a lényeg: “ […] a legfontosabb feltétel a családi pótlékra történő jogosultság.
2021. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!