Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha előző szülés császár volt...

Ha előző szülés császár volt és általa magas rizikófaktorom van , akkor elmehetek táppénzre 3 hónapos terhesen?

Figyelt kérdés

A dokim kiírta a rizikófelmérő lapra, hogy magas rizikó, mert műtét volt a méhemen (első szülés császár)

Utána olvasva ez a veszélyeztetett terhesseg szinonimája.

Ebben az esetben elmehetek fizetett táppénzre 3 hónapos terhesen, vagy az csak akkor lehetséges, ha a munkaköröm körülményei veszélyesek ?

Nem igazán tudom kitől kérdezzem meg rajtatok kívül, védőnő? (Munkahelyemen még várnék felhozni a témát )

Köszönöm a segítséget!



2021. okt. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magától az orvostól kéne. Ő tudja a legjobban, mit miért írt oda.
2021. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor elmehetsz amennyiben arra a szakorvos indoklást ad, magánorvos esetében erre különösebb indok nem is kell.
2021. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha a munkahely körülmènyei veszèlyesek, azzal nem táppènzre kell menni hivatalosan, de tèny, hogy arra szoktak.

Viszont egy előzetes császár mèg nem jelent önmagában veszèlyeztetett terhességet. Ha így lenne, mondta volna a doki, ès táppènzre vesz.

Akkor lesz veszèlyeztett, ha valamilyen problémák áll fenn, (pl. Vèrzès), ès indokolt a kimèlès, pihenès.

Èn is így voltam, nekem is rá volt írva a papíromra, hogy magas rizikó, de dolgoztam 5 hónapig. Ès nem irodán, ètteremben. Eredetileg mèg tovább szerettem volna, de már nem bírtam a sok hajolgatást, nagyon fájt a derekam. Akkor szóltam a dokinak, ès mentem táppènzre.

2021. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
krónikus munkaundorotisz?
2021. okt. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10 hetesen mentem a háziorvoshoz a kiskönyvvel, már akkor megkérdezte, akarok-e táppénzre menni. Tesóm egy kolléganőjéről pár hétig csak annyit lehetett tudni, hogy nem jön dolgozni, majd egyszer telefonált, hogy 11 hetes terhes, a pozitív teszt után vetette magát táppénzre és szülésig nem is ment már vissza.

Szóval igen, tulkepp bármikor kiirathatod magad.

2021. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

Szokott gorcsolni a hasam alul ha felallok ülő helyzetből pl de azt mondta doki lehet csak nő a méhem tehát így annyira nem volt szó hogy dolgozom e és mi a helyzet

2021. okt. 6. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom mert nem látta indokoltnak, hogy ezért táppénzre írasson.

Önmagában a magas rizikófaktor nem feltétlenül indok a lant azonnali letételére. Nekem előző vetélés miatt lett magas rizikójú a terhességem, de ez sem volt ok az azonnali táppénzre. Amikor akartam, akkor viszont rögtön megírta a nőgyógyász a papírt a háziorvosnak, hogy írjon ki. Az utolsó 3-3 és fél hónapot kívántam itthon tölteni, de azt már nem bántam, mert a tré alvás miatt már nagyon fáradt voltam állandóan.

2021. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én első terhesseggel 7 hónapos korig dolgoztam sokszor nagy gyaloglásokkal.

Nekem jót tett a mozgás akkor, gondtalan terhességem volt

Utána szabadságot vettem ki és utolsó havi táppénz


A mostani más , rosszabbul viselem, igaz lefáraszt a kisgyermekem is itthon, már nem tehetem meg pocakkal hogy délután is aludjak vagy délig

De begörcsöl is, nyom ha emelem a gyerekem és kicsit sok stressz ért míg nem tudtuk a babahirt ami miatt aggódom is hogy ne legyen baja a gyereknek

Ha ezek nem táppénz indokok h császár és magas rizikó akkor nem megyek de ha lett volna eselyem, maradtam volna inkább itthon és hamarabb kivettem volna bölcsiből a kicsit, hogy mig nincs teso, együtt tudjunk lenni többet kettesbe.

Köszönöm az infokat

2021. okt. 6. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy önmagában nem indok, az egy dolog. Mondd el nyugodtan a dokinak, hogy ha egy mód van rá, akkor ezért és ezért nem szeretnél dolgozni járni, ha nem muszáj. Nem hinném, hogy akadályozná, hogy táppénzre menj.
2021. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!