Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi járulékkedvezményt...

Családi járulékkedvezményt utólag hogyan lehet érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Ketten is tudnánk érvényesíteni a családi adókedvezményt a férjemmel, de az szja visszatérítés lehetősége miatt kalkulálnánk, hogy hogyan jövünk ki jobban. A férjem a bérével ki tudná maxolni az egy főre eső szja visszatérítés összegét, én viszont GYED-en vagyok itthon, jóval kevesebb jön vissza nekem. A családi adókedvezményt tavaly is egyösszegben igényeltük vissza az adóbevallással, és idén is így indultunk (plusz most szeptembertől már az úton lévő baba után is jogosultak vagyunk, plusz 7 havi első házasok adókedvezményére is). Ha közösen érvényesítjük, akkor a férjem befizetett szja-jaból ezeket mind le tudják vonni, de viszont akkor kevesebb adóvisszatérítést kapnánk. Ha viszont én érvényesíteném egyedül, akkor az online kalkulátor alapján havi 18e Ft járulékból menne le, amit akkor nem adóból vonnak, és annyival is többet kapnánk.

Viszont az adóbevallásnál elvileg csak szja-ból adnak vissza, nem? Vagy ha az én nevemben igényelnénk vissza az adókedvezményeket, akkor az szja-n felüli, járulékból vonandó részt is megkapjuk utólag? Vagy esetleg külön igénylőlap van erre?

Ilyenre még nem volt példa nálunk, egyelőre elméleti kérdés, csak felmerült, hogy hogyan oldhatnánk meg.



2021. okt. 7. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem, nincs arra lehetőség, hogy a járulékból is érvényesítsétek. Azt bukjatok. Ha most beadtok egy igénybejelentőt neked, akkor attól függően hogy mennyire igyekeztek, még okt, nov, decre kihasználhatjátok.
2021. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván akinek nincs már miből annak nem fognak “visszaadni”.
2021. okt. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Félelmetes hogy már megy ez a kalkuláció, nyerészkedés... Trükközzetek csak.
2021. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3#

Nyilván Neked semmi nem jár vissza, mert nem vagy rá jogosult, és savanyú a szőlő.

Ha év közben érvényesítettük volna a fenti módon, akkor is megkaptuk volna a kalkulált összeget, de mi előtte is, és most is egyösszegben akartuk. Az pedig, hogy az adódott helyzetből a legjobban akarunk kijönni, azt nem nevezném nyerészkedésnek. De kár is beléd a szó.

2021. okt. 9. 20:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Az 1# és 2# válaszolónak köszönöm!
2021. okt. 9. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
De igen, köszönöm kérdésed. Jár vissza 1 gyerkőcre nekem meg a férjemnek is, de eszem ágában sincs haszonlesés céljából agyalgatni. Bár az ilyeneknek mint te, hiába is... Adnak valamit, (kézdörzsölés) egyből agyaljuk ki, hogy lehetne még még több. Aki másként látja egyből irigy :) Remélem a gyerekeid is erre neveled. További szép napot és jó egészséget kívánok!
2021. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
De baszki nem kaphatsz vissza többe mint amit befizettél. Teljesen mindegy hogy ah családi adókedvezmény vagy SZJA visszatérítés, a végösszeg limitált.
2021. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az adóvisszatérítés részét értem, hogy limitált. Csak azt nem tudtam, hogy a járulékkedvezményt lehet-e úgy utólag érvényesíteni, mint az adókedvezményt. Ha nem hát nem, nem halunk bele, szimpla kérdés volt. A visszatérítéstől eltekintve is tanulságos, hogy ha egyösszegben akarnánk csak az én nevemre igénybe venni, akkor nem lehetne, max ha havi szinten kérnénk.

A kézdörzsölést meg a "legyen még még több" filozófiát meg inkább hagyjuk meg a segélyekből élőknek, akik azért potyogtatnak gyerekeket a nyomorba, hogy munka nélkül az állam tartsa el őket. Mi belefutottunk abba jelen esetben, hogy "bukunk" valamennyit, mivel nem havi szinten kértük a csk-t, de a visszatérítés miatt így is nyereséges, szóval nem pampogunk, csak felmerült.

2021. okt. 10. 14:26
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9# köszönöm szépen!
2021. okt. 18. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!