Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két gyermek esetén 91.terhessé...

Két gyermek esetén 91.terhességi naptól 10 helyett 40 ezer az adókedvezményem?

Figyelt kérdés

“Kedvezményezett eltartott “ ezek szerint a gyermek?

Mert ha második kisbabámat várom és visszamegyek dolgozni akkor a kalkulátorba ezek szerint 2 kedvezményezett eltartottat kell írnom így nagyobb összeg jön ki nettó


És ha újra elmegyek CSED és GYEDre akkor már nagyobb lesz ugyanaz az összege 2 gyermek esetén mint eddig 1-el?

Köszönöm a segítséget



2021. okt. 13. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Hát a bruttód emiatt nem változik, de amit kézhez kapsz, az a kedvezmény miatt több lehet. /Már ha van annyi adós, járulékod, hogy érvényesítsd
2021. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 2 gyerek után már 40 ezer az adókedvezmény. A csedet/gyedet viszont a bruttóból számolják, azt nem befolyásolja.
2021. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát csak tényleges ledolgozott bér után jár?

Mert mivel megvan adóztatva (vagy olyasmi) a csed is azt hinnem hogy ottt is jár, de ha rosszul tudom szóljatok

2021. okt. 13. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja hogy azt kérdezed, hogy a nettó cseded több lesz-e? Igen. Azt hittem/tük, az a kérdés, hogy magasabb lesz-e a csed, ha több a nettó fizud.
2021. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocs ha rosszul fogalmazok

Igen


Tehát a bruttó fizum alapján kaptam a CSEDet első gyermek után

Mivel csak 80-90 napot fogok dolgozni szülés előtt, úgy tudom a régi bruttóbérem alapján kapom a CSEDet második baba után is (esetemben ez jobb is)

De második gyerek után az adókedvezmény miatt úgy hinném, hogy a nettóm már magasabb kene legyen kb 30 ezerrel talán CSED és GYED esetében is

2021. okt. 13. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen így van. Pontosabban a gyednek van maximuma, ezt kakuláld bele.
2021. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ennek itananezek, mert a gyed kb 145-155 körül mozgott
2021. okt. 22. 14:56
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha meg figyeli valaki ezt a kérdést

Olyan kétségem van

Hogy ha a havi maximum közeli gyedet kapnám

Akkor a 2 gyerek esetén a 40 ezres adókedvezményt lényegében nem tudom megkapni

Ebben az esetben ha éves szinten igénylem az adókedvezményt adóbevalláskor (mint eddig 1 gyerek után), akkor kézhez tudom kapni

Havi igénylésnel ezt nem kapnám meg teljes egészében ha a gyed kb 155 körüli lenne majd.

2021. okt. 28. 11:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!