Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Németországban milyen pénzbeli...

Németországban milyen pénzbeli ellátást igenyelhetek , ha terhesen megyek ki, és ott szülök? Többi lent

Figyelt kérdés

Párom kiment egy hónapja, én 20 hetes vagyok.. Szeretnék utanamenni, egyrészt mert így egyedül fizetem az itthoni albérletet,és hát külön vagyunk.Itthon én dolgozom régóta, viszont bármikor felmondhatok így terhesen, akkor a fizetésem 60 százalékát kapnam szulesig .


Kérdésem az lenne , ha kint szülők milyen ellátásra számíthatok amíg nem dolgozhatok ott kint ( nem tudom hány év kint amig a gyerekkel otthon maradnak)

Illetve érdemesebb e itthon maradni , és az itthoni támogatásokat megkapni, majd akkor menni..

?

Bár ennek a hátulütője , hogy ennyi időt egyedül itthon lenni , egy újszülött el , azt gondolom egyiküknek sem lenne jó ...



2021. nov. 15. 19:04
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok.


Illetve az érdekelne még, ha kint kapnék vmit , itthon egyiket sem vehetem fel ,ami járna ? Vagy ?

2021. nov. 15. 19:12
 2/25 anonim ***** válasza:
2021. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia, mi kint elunk. Ha ki akarsz jonni utana, nem fogsz tudni egeszsegugyi ellatast itt igenyelni, ha nemvagytok hazasok, mert terhes novel nem kotnek. Ez azt jelenti, hogy megha talalsz is, havi tobbszaz euroba fog kerulni a dija, vagy surgossegi ellatasra jogosult EU TB-kartyaval a szuleskor esetleg fogadnak a korhazban, de a vizsgalatokat magadnak kell fizetni (€80-tol indul/vizsgalat biztositas nelkul).


Erre egyetlen megoldas letezik itt tudtommal, ha tenyleg ki akarsz jonni, ez pedig az, hogy osszehazasodtok, es rajta keresztul csaladtagkent biztositott lehetsz. Ebben az esetben nem kell fizetned az ellatasert. Ha ezt valasztjatok/bejelentkezel a kinti tb-be, akkor otthon 15 napon belul passzivaltatnod kell a taj-szamod, mert nem lehetsz ket helyen biztositott.


Szules utan havi €300 korul jar 1 even keresztul, vagy 2 evig €150, mivel elotte nem dolgoztal Nemetorszagban (az itt nem szamit tudtommal, hogy Magyarorszagon igen).


Mondjuk hacsak nem a Szent Imre vagy a Szent Istvan korhazhoz tartozol, szerintem ezermillioszor jobb Nemetorszagban szulni, en ketszer szultem itt, masodszor szuleteshazban (Geburtshaus), amit problemamentes terhesseg eseten nagyon tudok ajanlani, sokkal jobb, mint a korhaz, de a korhazak itt meg sokkal jobban atlagot nezve, mint a magyar korhazak.


Szoval en tanulnam a nemetet ezerrel a helyedben.

2021. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon én dolgozom régóta, viszont bármikor felmondhatok így terhesen, akkor a fizetésem 60 százalékát kapnam szulesig."


Kitől kapnád a fizetésed 60 %-át?

2021. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy helyen kaphatsz penzt, a tartozkodasi helyed szerintin.
2021. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem volt kint munkaviszonyod, mi alapján járna?
2021. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, aztán rögtön nyugdijba is mehetsz kint.

Most nem azert, de mégis mire kapnál ellátást bárhol a világon, ahol egy percet nem dolgoztál, közöd nincs az adott országhoz?

És itthon honnan kapnál 60%ot? Gondolom arra gondolsz, hogy elmész táppénzre, de rossz hírem van, 2 hetente adnak papírt, amit le kell adnod a munkahelyeden, szóval 2 hetente pofavizit van. Szülés után meg védőnő, gyerekorvos.

A legjobb megoldás neked most az, ha itthon maradsz és akkor mész ki, amikor majd dolgozni is tudsz.

Párod haza, vagy elköltöztök Szombathelyre és kijár ausztriába, ha kell az euró.

2021. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj de Te hol élsz?

Felmondasz de kapsz pénzt, aztán kapsz csed, gyedet itthon meg kint is üdvözölnek pár ezer euróval, pusztán amiért ott vagy, persze mindkettő országból egyidőben kapod az ellátást, úgy hogy az egyikben nem tartozkodsz, a masikban meg egy szalmaszálat nem tettél keresztbe, persze.

2021. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha az itthoni munkahelyeden felmondasz egy fityinget nem fogsz kapni szülésig, mert minden csak akkor jár, ha van munkaviszonyod.

(munkaviszony nélkül szülés után a huszonvalahányezer forintos gyest kaphatod, az meg a gyereknek a pelenkát se fedezi)

2021. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Mégis mire kapnék ?? Mondjuk arra , hogy alanyi jogon is járhatnak juttatások, nem ?? Mintha itthon mindenki dolgozna , .....és lám mégis kap vmi pénzt... És különben is a párom dolgozna /dolgozik, és két szülője van a babának..

Ja és fentebb meg is írta ezt vki , a lényeg ,hogy házasság meglegyen addig ..

Igen , arra gondoltam a felmondással, hogy elmegyek táppénzre (bocs) , és rohadtul nem gondoltam arra , hogy mindkét országban felveszek mindent, hanem csak arra ami jár alanyi jogon . Ennyi .nemtudom miért kell egyszerre indulatokkal reagálni egyeseknek ....:/

2021. nov. 15. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!