Ha a férjem menne Gyedre?

Figyelt kérdés

Egyelőre elmeleti a kerdés, aki ert hozzá kérem segítsen.

Kislányom 1,5 éves. En vagyok vele Gyeden. Lehetseges, hogy januártól a ferjem menne gyedre vele. Viszont nekem megszűnt a munkahelyem.Ilyen esetben mi van? Magam után kell fizetnem valamit? Vagy csak akkor jöhetne gyedre ha én visszamennék dolgozni?


Hogy kell indítani a cserét?



2021. dec. 8. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mehet gyedre, igen, de miért akarjátok? Amíg passzívan kapod a gyedet, addig nem szakad meg a biztositási jogviszonyod, és a tb-d is rendezve van. Ha átadod neki, akkor megszakad a biztosításod, és fizetned kell a tb-t.
2021. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fizetés nélküli szabira fogják küldeni, vagy elbocsátják. ( igen amiatt mert nem kéri az oltást, erről vélemenyt nem szeretnék most). Neki több lenne a gyede mint nekem. Termeszetesen mind a ketten dolgozni szeretnénk, ez csak ilyen átmeneti megoldás lenne.
2021. dec. 8. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
A munkáltatójánál kell intézni. Ők adják le a gyed igénylőt. Te pedig előtte lemondod. Ezt te a kormányablakban tudod intézni. Ha januártól szeretné igénybe venni, akkor te december 31.-el lemondod, ő pedig január 1-el igénybe tudja venni.
2021. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetséges, ahogy a 3-as mondja, de azért elég meredek húzás lesz megélni így. Ha ezt tervezitek, akkor kezdj el állást keresni.
2021. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt azért megfontolandó az egész. Mikor lesz 2 éves a gyerek? Mert ugye a GYED csak addig jár tényleg megéri a csere erre a pár hónapra?
2021. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom h addig jár, de az így is majdnem félév, nem csak január. Időt nyerünk. A ferjem szívesen "babázna". Sztem en meg könnyen találnék munkát. De egyelőre ez még csak elmélet. Agyalunk, mi legyen.
2021. dec. 8. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem lenne egyszerűbb beoltatni magát mint hisztizni meg trükközni?
2021. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem hisztizett senki. Az meg hogy az apja megy gyedre miért trükközés. A miért az meg magánügy, azért irtam le mert megkerdezték. De köszönöm, igen ez is egy lehetőség, kedves hogy felhívtad rá a figyelmet.
2021. dec. 8. 17:48
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell itt egyből hisztizni csak kérdezte a 7-es válaszoló. Amúgy meg igazán gyönyörű a férjed... tudja hogy az oltás hiányában elküldik, de így sem vállalja be. Már egy családot kell eltartania, ilyenkor ez elvekből, meg az önzöségből lejjebb kéne adni. Ezek után mi lesz ? 1 gyedből éltek 3-an (ami a legjobb esetben is 175 ezer ft) , mert neki elvei vannak az oltással kapcsolatban?
2021. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jóságos ég. Amikor nálunk volt augusztus-szeptemberben ez a cirkusz akkor én bevállaltam az oltást hogy legyen állásom. Sőt, már a harmadikra is köteleznek. Ugyanis nem csak rólam, hanem a családomról van szó. Így kéne hozzáállni, nem butaságokon agyalni.
2021. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!