Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha jön a tesó! Gyed mellett...

Ha jön a tesó! Gyed mellett fizetés nélküli szabi megszüntetése és egyből elmenni táppénzre. Hogy fogadta a munkáltatód?

Figyelt kérdés
Nekem ez kicsit fura, mintha “kihasznalnam” őket. Mert ugye a tp valamekkora részét ilyenkor ők fizetik. De tudom nyilván a többség megtenné/megteszi a plusz penz érdekében, én is meg fogom. Hogy fogadta a munkahelyetek ezt? Vagy ez teljesen bevett szokás?
2022. jan. 9. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Úgy fogadta, hogy családi vállalkozás és fizetem nekik a táppénz 1/3 részét amit a cégnek kellene utánam, amúgy a fél éves táppénzem több száz ezer Forintba fájna nekik. Bevett szokásnak bevett szokás, de egy percig nem vagyok meglepve azon, hogy nem a munkáltatók álma a kismama és a kisgyerekes.
2022. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem tettem meg, mert egy kis magánvállalkozó volt a munkáltatóm. 10 évig korrekt volt a viszonyunk, nem akartam kiszúrni vele, pedig tudtam, hogy nem fogok visszamenni, mert a helyemre felvett kollégát sem akartam rossz helyzetbe hozni 5 év után.
2022. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy vélem, hogyha valaki szeretne visszamenni egy helyre dolgozni, akkor nem biztos, hogy érdemes ezzel játszani. Nyilván mindenkinek jól jön a pénz, de érdemes összeegyeztetni az igényeket hosszútávú célokkal. Most havi plusz 1-2 százezer lehet később "bosszulja meg magát".
2022. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az én esetemben egy multiról van szó
2022. jan. 9. 14:11
 5/11 A kérdező kommentje:
3as! Igen ettől tartok én is, hogy ha vissza akarok menni, mi lesz. Befolyásol e majd valamit… bár ahogy írtam az előbb én egy multinál dolgozom, nem én leszek az első aki ezt eljátssza…
2022. jan. 9. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérdezd meg, hogy hogy viszonyulnak hozzá. Ennyit megér.
2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Én is megfogom tenni, bár még nem vagyok terhes. Jelenleg gyeden vagyok.

Szintén multi cégnél dolgoztam. Van egy kolléganőm aki ezt eljátszotta , nem vette rossz néven a főnök, várják vissza. Remélem az én esetemben sem lesz másképp. Pláne, hogy megszokott kis csapat voltunk mióta eljöttem/jöttünk szülni azóta cserélődnek az emberek. 6 főből 3-an szültünk abban az évben.

Én nem aggódom ez miatt a jó munkaerő mindig kell.

2022. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Derjaderja ***** válasza:
52%

Úgy hogy én nem mentem vissza csak ezért, mert szerintem táppénzcsalás és etikátlan.

Más persze ha vki amúgy is akkor menne vissza, de mondjuk az első dolgozós hónapban összejön a baba.

2022. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
Pontosabban akkor más és nem csalás, ha a tàppénz indokolt is (veszélyeztett terhessèg v munkakör miatt).
2022. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Multinal nem foglalkoznak ezzel. Egyébként amihez jogod van, ahhoz jogod van. Ez van, fogadjak el. Emiatt ne erezd magad rosszul!

Ha egy kisebb cegnel dolgoznal es vissza szeretnel menni, persze jobb egyeztetni a jofejsegrol, de itt a kutya nem nezi kb nekem az tapasztalatom.

2022. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!