Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez jól van így? Táppénzes...

Ez jól van így? Táppénzes papír 9-es kód.

Figyelt kérdés
Mai naptól kértem 9-es kóddal a táppénzt a háziorvosnál, volt javaslatom is a nőgyógyásztól, 31 hetes terhes vagyok. A munkáltató is tud a dologról. Én azt hittem, ez is úgy működik, mint a rendes táppénz, bemegyek, kapok papírt, amit vihetek a munkahelyemre leadni, és ők intézik a többit. De a házidoki azt mondta, hogy most felvesz akkor és 2 hét múlva lehet menni a papírért. Ez így rendben van? A munkáltató nem fog addig problémát csinálni ebből, hogy 2 hétig konkrétan csak szóban, bemondás alapján tudják, hogy miért nem dolgozom?

2022. jan. 12. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sima táppénznél is így működik. Hétfőn elmész az orvoshoz, mert beteg vagy, azt mondja, kiír. Visszarendel péntekre, és akkor kapod meg a papírt, hiszen akkor derül ki, hogy vége a táppénznek vagy hogy lesz tovább. Ha most adna neked papírt, nem is tudna milyen dátumot írni rá. Ha neadjisten jövő héten beindul a szülés, máris nem állja meg a helyét a 2 hét. Meg hát na, nem lehet előre megjósolni, hogy meddig keresőképtelen valaki.
2022. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima tp-nél is 2 hetente adnak tp-s papírt.
2022. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel előre hivatalosan nem adhatja ki, hogy meddig vagy tpn, ezért igen. Nekem is 2 hetente kell járnom papírért.
2022. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen a rózsaszín állományba vételit ki szoktuk adni, ha tudtuk, hogy egy hétnél tovább fog tartani a keresőképtelenség.

Most viszont új formátum van, a program csak úgy adja ki, ha van kezdő és végdátum is.

2022. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!