Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED után nem vesznek...

Ha GYED után nem vesznek vissza a régi munkakörbe és felmondok, kötelezhet e a munkáltató, hogy a felhalmozott szabadságot vegyem ki a felmondási időre?

Figyelt kérdés
Kb 40 nap szabadságról beszélünk 50 nap felmondási időre. Nem kellene kifizetniük a szabit?

2022. jan. 23. 12:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem kiveszed, hanem kiadják.
2022. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De tudtommal nem rendelkezhet a szabadságom 100%-val. Ilyen van, hogy ő akkor adja ki egyben a 40 napot amikor akarja és nincs beleszólásom?
2022. jan. 23. 13:08
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiszen felmondtál.
2022. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mivel nem volt más választásom miután az irodából átraktak volna a gyártósorra műszakozni fele pénzért számomra lehetetlen munkarendben. Mivel nem fogadtam el és felmondok, ugrott a 15 évre járó végkielégítésem, de hogy még a szabimból is kiforgatnak, ezt már túlzásnak érzem.
2022. jan. 23. 13:26
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Én tavaly év végén kezdtem újra dolgozni. Egyből kiadták egyben az összes szabit. Viszont!!! Köteles visszavenni ugyan abba a munkakörbe.
2022. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem mondtam még fel, csak szóban jeleztem, hogy akkor ezt így köszönöm, nem vállalom. Erre mondták, hogy akkor menjek szabadságra és mondjak fel.
2022. jan. 23. 13:28
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

De mondom köteles ugyan abba a munkakörbe visszavenni. Pont.

Amúgy meg ha van felmondási idő akkor jobb ha tényleg kiveszed rá a szabit. Át úgyse viheted sehová

2022. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azt mondják ott most teljes a létszám, sőt, le is kell építeniük két embert, ezért max a gyártósoron tudnak nekem helyet csinálni.

Sajnos nem értek ennek a jogi részéhez, de számomra nagyon meredek, hogy 15 év után semmi nem jár egy nagy stabil cégnél, lassan már ott tartunk, hogy én tartozom nekik, vagy nem tudom.

2022. jan. 23. 13:32
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress valakit aki ért az ilyen munkaügyi dolgokhoz. Azért ez nem egészen így megy. Ha nem tud oda vissza venni a korábbi bérednek akkor is meg kell maradni.
2022. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
2022. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!