Ha GYED alatt felmondok, jeleznem kell valahol?

Figyelt kérdés

Fél évem van még a GYED leteltéig, viszont februártól vállalkozni fogok. Munkahelyemen, aki kifizetőhely felmondtam január 31.-el. Elvileg előfordulhat a régi munkahelyem és vállalkozásom között érdekellentét, ezért nem vártam ki a felmondással a GYED lejártát, így a legtisztább.

Fogok e így GYED-et kapni ha eddig a munkáltató utalta ugyanúgy munkabér jogcímen? Hova kell mennem bejelenteni a változást ha kell egyáltalán?

Február 15.től leszek vállalkozó, így ott lesz 2 hét, amikor lógok a levegőben, utána újra biztosított leszek, csak azon aggódom, a GYED folyósítás ne akadjon el.



2022. jan. 24. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyed jàr vállalkozád mellett is..

És munkahely nélkül is, ha akkor, amikor szültél a jogosultságod meg volt.

2022. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ha eddig a munkáltató volt a kifizetőhely az nem kavar be? Nem kerül át a kifizetés az államkincstárhoz? Félek, hogy valamit nem intézek el és csak pislogok majd, hogy nem jött az ellátás.
2022. jan. 24. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

"Elvileg előfordulhat a régi munkahelyem és vállalkozásom között érdekellentét,"


Elvileg előfordulhat, vagy előfordul? Van egyáltalán olyan kikötés a munkaszerződésdben, hogy nem lehetsz vállalkozó hasonló munkakörben?


Ha nem, akkor felesleges felmondani.

2022. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 babyboom567 ***** válasza:

Az oep fogja fizetni, oda kellene bemenned és megkérdezi.

Illetve én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha főállású katás vállalkozó leszel, akkor tök mindegy a február 15.-e,akkor is egész hónapra kell fizetned a KATÁT.

Mondjuk nem tudom milyen érdekellentétre gondolsz, de szerintem nem kellett volna felmondanod.

2022. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát csak elvileg, de miután egyeztettem a munkáltatómmal ők kérték, hogy inkább váljunk meg egymástól én meg nem akartam akadékoskodni miután úgysem megyek oda vissza dolgozni. A TB-m is rendezve lesz, miután február 15.től tételes adózó vállalkozó leszek, azt a 2 heti tb-t meg max külön kifizetem, csak nem tudom, hogy a GYED kifizetést ez hogyan befolyásolja.
2022. jan. 24. 14:12
 6/7 A kérdező kommentje:
4#, ugyanazt fogom csinálni mint a régi helyemen, csak"kicsiben". Értékesítésről van szó, bár más a célközönség, de a termék ugyanaz.
2022. jan. 24. 14:15
 7/7 babyboom567 ***** válasza:
tb-t nem kell fizetned, mert gyeden vagy,abból vonnak
2022. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!