Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szja. Mennyi? Az m30 nyomtatv...

Szja. Mennyi? Az m30 nyomtatványon 65 sor a feltüntetett összeg jár vissza vagy pedig abból le kell vonni amit év közben vissza igényeltem?

Figyelt kérdés
Az m30 nyomtatványon 65 sor a feltüntetett összeg jár vissza vagy pedig abból le kell vonni amit év közben vissza igényeltem?

2022. febr. 8. 02:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
65. sor összege jár vissza, mert abból már le van vonva.
2022. febr. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit évközben visszaigényeltél, azt nem szerepeltetik a 65-ös sorban, mivel nem vonták le, hanem érvényesítetted évközben.


Azért az a neve hogy LEVONT adóelőleg

2022. febr. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és ez csak a munkahely ahol jelenleg dolgozom vagy az előző is mert január februárban máshol dolgoztam.
2022. febr. 8. 06:17
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindenhonnan, ahonnan vonták tőled
2022. febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És az m30 papíron a 2. Oldalon a IV. Pontban van az, hogy év közben érvényesített családi járulékkedvezkény összege. Az üres akkor év közben nem is kaptam? Mert nekem a munkahelyemen úgy igényeltem de oda nincs be írva összeg akkor azt most ezzel kapok vagy makd az adó be valláskor kell igényelnek.

Elnézést,hogy értetlenkedek, de nem igazán értem ezeket. Köszönöm az eddigi válaszokat is!!!

2022. febr. 8. 08:06
 6/9 anonim ***** válasza:
5: nekem is ez van ott, pedig én is év közben érvényesítem. Pont tegnap kaptam kézhez a papírom és ezen töprengek hogy akkor most mi van...
2022. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ti nem kaptok havonta bérpapírt?
2022. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De igen de ezen a papíron üres maradt az év közben érvényesített.
2022. febr. 9. 16:49
 9/9 anonim ***** válasza:

7: Nem. 2 éve már nexon rendszeren keresztül megy, ami többször nem működik mint ahányszor igen. Számomra nagyon macerás, kb félévente szoktam vele szenvedni hogy kinyomtathassam a bérpapírjaim. És nyár óta teljesen más az elszámolás, az egész megváltozott, illetve decemberben néhány pótlékot belevettek az alapbérünkbe. A levonások nagy része nincs tételesen feltüntetve, többen gondolkozunk hogy ügyvédhez fordulunk ezügyben mert teljesen érthetetlen a bérpapírunk.

Most pl. holnap megpróbálom ismét, hátha működik a rendszer mert az utalt fizetésemen sajnos nem vettem észre hogy emeltek volna 21%-ot, pedig nagyon hergelték vele a köztudatot...

Szóval nem mindig mindenkinek egyszerű hozzájutni és értelmezni a bérpapírját.

2022. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!