Mit tegyek ha a 18 éves barátnőm gyereket akar vállalni?

Figyelt kérdés
A barátnőm nem dolgozik, otthagyta az iskolát is hogy hozzám tudjon költözni. Nemrég kitalálta hogy neki kell egy gyerek és nem tudom lebeszélni róla, minden nap próbál rávenni. Én is nagyon szeretnék egy gyereket, de nem hiszem hogy az én pénzem elég lenne hogy felneveljük. A családom segítene, de nem szeretnék senkitől kölcsön kérni és nem akarom hogy más fizessen az én esetleges felelőtlen döntésem miatt. 19 éves vagyok és 230ezer forintot keresek, van stabil állásom, de hivatalosan még nem dolgoztam egy évet.

2022. ápr. 27. 06:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ne csináld fel! Ennek legbiztonságosabb módja, ha TE védekezel. Gumival.

Mert ő el fogja "felejteni" bevenni a tabit.

2022. ápr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem szexelsz vele vagy kínosan ügyelsz a védekezésre.


Sőt követed a mensijét, a várható előtt 17-13 nap közt egyáltalán nem szexelsz védekezéssel sem vele.


És nem engedsz neki!!!!


Végső esetben pedig ez szakítássá fajul.



Azt kérdezd meg tőle, hogy mi történik vele és a gyerekkel, ha te lesérülsz a családotok pedig nem támogat titeket vagy ne adj Isten meghalnak….


Mi erre a megoldása?

2022. ápr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki huzzon el dolgozni, és ha meg van az 1 éve amiután kap, gyedet majd beszéltek róla.
2022. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
A te felfogásod a helyes. Védekezzetek mindenképp és ne bízzátok a véletlenre. Annak idején 18 évesen munka, lakás nélkül eszembe nem jutott volna. Hol van a tudatos családtervezés? Beszéld meg a barátnőddel, hogy visszatértek a témára, ha majd neki is lesz stabil keresete és állandó, független lakhatásotok. A gyereket nem teheti fel a polcra, ha épo nincs pénz vagy nincs kedve majd vele foglalkozni.
2022. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Mit tegyél? Menekülj amíg tudsz, mert egy élősködővel élsz aki csak a gyerekeket akarja potyogtatni végzettség és munka nélkül. Hadd ne kelljen kimondanom melyik népcsoportra jellemző ez a viselkedés. Persze ha nyomorba akarjátok felnevelni a gyerekeket a segélyre várva akkor hajrá.
2022. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy krőzus, akinek nem gond, ha 60+ évig eltartja a másikat tedd fel neki a nagy kérdést, mit választ: dolgozik vagy elköltözik?
2022. ápr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy a jelenlegi anyagi helyzetetek ezt nem teszi lehetővé, -tapasztalatból mondom, hogy sajnos édes kevés a fizetésed egy gyerekhez- ha nagyon nem akarja megérteni, akkor próbáld másképp megközelíteni; azt akarja, hogy szar élete legyen a gyereknek és nélkülöznie kelljen, vagy fogja magát, elmegy dolgozni és később azáltal juthat plusz juttatásokhoz, amik azért megkönnyítik a helyzetet.
2022. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én menekülnék a helyedben
2022. ápr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkel akar megfogni. Védekezz helyette is. Vagy beszéljétek át érett felnőttek módjára és szakítsatok.
2022. ápr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy szerelmes vagy, de gondolkodj már egy kicsit! Nem dolgozik, nem tanul, és most azért akar gyereket, hogy bebiztosítsa magát. Azt hiszi, hogy akkor megfogott, esetleg feleségül is veszed, és élete végéig rajtad élősködhet.

Komolyan ez volt a legnormálisabb csaj a környéken?


Nem lehet sumákolni. Mondd meg, hogy egyáltalán nem normális amit akar. Se munkája, se végzettsége. Egy életen át nem fogod eltartani. Kezdjen magával valamit, mondjuk húzzon el dolgozni! Ha nem tetszik, akkor lehet visszamenni anyuhoz!


Gondolom, eleve azért költözött hozzád, hogy megszabaduljon a szülőktől, akik "terrorban tartják", vagyis tanulnia kellett meg elmosogatni.


Legyen egy kis eszed! Ne tedd tönkre az egész életed egy punci miatt!


Amúgy meg havi 230 hosszú távon kettőtöknek se lesz elég. Gondolom, most is a szüleidnél laktok.

2022. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!