Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES 2 gyerek (egy 2 éves és...

GYES 2 gyerek (egy 2 éves és egy 5 éves tartósan beteg) esetén egyszerre?

Figyelt kérdés

Kisebbik most lesz 2 éves, így ő következő hónaptól jogosult lesz a GYES-re. A nagyobbik 5 éves, viszont a napokban megállapították, hogy tartós betegsége van, így 10 éves koráig elvileg ő is jogosult lett a GYES-re.

Lehet igényelni egyidejűleg két gyerekre az ellátást? Így lehetséges, hogy a GYES 2x28500 Ft lenne?



2022. máj. 4. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet 2 gyerekre egyszerre.


Caak azt vedd figyelembe, az a 28.500 az a brutto.

25.650ftra jön ki nettoba azthiszem.

2022. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó igen, jogos! Köszönöm a gyors választ! Sajnos sehol nem találtam erre vonatkozóan egyértelmű leírást.
2022. máj. 4. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Az a lényeg, hogy ugyan az a szülő vegye igénybe mind a 2 gyerekre.

Én pl a naggyal gyesen vagyok, a kicsivel gyeden egyszerre :)


1#

2022. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, anya fogja igénybevenni úgy is. Akkor kettőjükre egyszerre majd.

És ha a pici 3 éves lesz, neki lejár a GYES, és visszamegy dolgozni, akkor a nagyobbik, tartósan beteg gyerkőcre kapjuk tovább munka mellett is vajon?

2022. máj. 4. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyes jár a munkától függetlenül is :)


1#

2022. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!