Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első gyerek mellett részmunkai...

Első gyerek mellett részmunkaidőben dolgoznék, mennyi táppénz lenne?

Figyelt kérdés

Kifejtve:

Tehát van egy egyéves múlt gyerek, tesó is úton, még az elején. Elmennék dolgozni 1/3-1/2 részmunkaidőben kb 3 hónapot, utána pedig táppénzen lennék a Csed-ig. Kérdés ilyenkor hogy számolódna a táppénz? ha mondjuk csak 1/3 időben voltam ebben a három hónapban akkor a a táppénz is 1/3-ad lenne, vagy netán az első gyerek előtti időszakból számolódna és teljes munkaidőnek? vagy érdemes lenne a táppénz előtt full munkaidőre váltani? Eh, remélem érthető a kérdés.. kösz.


2022. máj. 10. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 1/3- ot veszik alapul. Viszont, ha nincs annyi időd az új helyen, akkor nem tudsz csedig tp-n lenni csak amennyit ott dolgoztál.
2022. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem új hely, hanem ugyanoda mennék vissza, ahol előzőleg dolgoztam.

ami biztos a kedvezményszabályt vagy mit nem szeretném bukni semmikép (azaz ugyanazt a gyedet és csedet szeretném kapni a másodikra, mint az elsőre)., de tudtommal az ilyenkor nincs "veszélyben".

2022. máj. 10. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért nem maradsz inkább otthon?

Azért visszamenni, hogy néhány hónap után újra elgyere, nos, szerintem a munkáltatóval szemben oltári nagy szemétség. Sok helyen ilyenkor, ha visszamész, automatikusan elküldik a részmunkaidőre helyetted felvett kollégát. Gyakorlatilag kicsesznél a helyetteseddel, aztán pedig arra kényszerítenéd a munkáltatódat, hogy ismét vegyen fel valakit a helyedre.

Amúgy sok helyen, ha már terhes vagy újra, akkor nem engedik meg, hogy visszamenj. Pont azért, amit fent leírtam.

2022. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jelen esetben ilyesmiről nincs szó, inkább munkaerőhiány van a cégnél, nem küldenének el senkit, mint ahogy nem is vettek fel helyettem senkit.

Az ok amiért visszamennék persze a csúnya anyagiak.

De persze nem tagadom valahol benne van a rendszer kihasználása, hogy gyed mellett munka nélkül táppénzt is kapjak az utolsó pár hónapra. Itt a gyakorin kaptam az ötletet, és egyelőre csak gondolkodom a lehetőségen.

2022. máj. 10. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha visszamész, és kevesebbet dolgozol, mint 180 nap, akkor a szerződés szerinti béredet fogják összehasonlítani az előző gyermekre kapott gyed összegével. Azt fogod kapni, amelyik a magasabb összegű.
2022. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!