Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Itthon vagyok a kislányommal,a...

Itthon vagyok a kislányommal,aki most május 24én tölti a hármat,viszont érkezik a kistesó 8hetes várandós leszek lassan!Ilyenkor mit kell tennem a munkahelyemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ahogy betölti a lányom a 3at kérjem táppénzes papírt és rongyoljak vele a bérszámfejtőkhöz?Közvetlen főnökömnek elmondtam hogy babát várok,tehát tudnak róla!Kérlek segítsetek
2022. máj. 16. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Tappenzcsalas ? Milyen jogon gondoltad a tappenzt ?
2022. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Hat lehet dolgoznod kell egy kicsot elotte
2022. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Veszélyeztetett vagy, vagy miért akarsz táppénzre menni?
2022. máj. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Én nekem volt ilyen az első és a második gyerekem között. Nekem amiatt kellett táppénzre menni, mert az első terhességnél a 2.trimesztertol feküdni kellett, kinyílt a mehszajam és megrovidult a mehnyak. Így fenyegető koraszülés veszélye állt fenn és sajnos ezt nem felejtették el a második terhességnél sem mindig meglobogtatni. A másodiknál így végig gyógyszert szedtem (progeszteront) és sokat kellett feküdni. Görcsöltem is, és az elején pecsételtem is sajnos. Bonusznak cukros lettem és magasvernyomasos.

En bementem és kértem a fizetesnélküli megszüntetését egy nyilatkozatban és amint az megtörtént, táppénzre mentem veszélyeztetett terhesség miatt. Kb ennyi. Annyi, hogy 30 napja van a munkáltatónak válaszolni a fizetesnélküli megszűntetési nyilatkozatra.

2022. máj. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem muszáj addig várni, gyes mellett is lehetsz táppénzen, ha kéred a fizetés nélkül szabadság megszűntetését, újra állományba kerülsz és aznaptól lehetsz táppénzen. Ha orvosi papirod van róla, hogy veszélyeztetett terhes vagy nem táppénz csalás.
2022. máj. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

7-os, menjél el pszichológushoz, ha téged ennyire megérint, hogy lepontoznak Gyakori. Komolyan. Nem normális ez a kiakadás, vegyél be Xanaxot, hihetetlen, hogy minden kérdés alatt pár komment után mindig jön, aki elkezd azon sírni, hogy lepontozták.


Hát ki nem sz*rja le????? Kit érdekel, ezen ennyire ki kell akadni, irigy dögözni meg minden? Te jó ég, ne legyél már ilyen idegsokkos, a gyerekeiden vezeted le az ilyet, vagy mi?

2022. máj. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam el a válaszokat, de valószínűleg nem óvodás még a nagy, így hogy gondoljátok, szeptemberig gyorsan berakja a bölcsibe hogy tudjon menni dolgozni? Valószínűleg most kezdi majd az ovit, ennyi időre én sem mennék így vissza dolgozni, főleg hogy utána amúgy is itthon kéne legyen a betegségek miatt, terhesen az meg még inkább nem buli.
2022. máj. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
6-os te nem vagy normális, az biztos. Reméljük csak a hormonok.
2022. máj. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Elmész nőgyógyászhoz, meg állapítja (hamisan), hogy veszélyeztetett terhes vagy, szólsz a munkáltatódnak, hogy visszamennél dolgozni, majd viszed is a táppénzes papírt.

Igen, ez táppénzcsalás, a csalás részét az orvos követi el, amikor megállapítja, hogy veszélyeztett terhes vagy miközben nem. Igen, mindenki így csinálja. Igen, ez Magyország, ilyenek a magyarok, mindenki a saját jólétét nézi, mindenki magának kaparja a gesztenyét, aztán ezt ki pozitív ki negatív tulajdonságnak tartja, mindenki eldönti maga.


Hivatalosan bölcsödébe kellene adni a 3 évest vagy bébiszitter fogadni, neked pedig vissza kellene menned dolgozni, majd 4 héttel a szülés előtt kezdheted a szülési szabadságot.


Vagy kérheted hogy maradj fizetés nélküli szabadságon ellátás nélkül, a szülés előtt visszamész dolgozni, (de valójában nem mesz, mert) kiveszed a bennmaradt szabadságaidat, majd jöhet a szülési szabadság (nem tudom most fejből mennyi lehet maximum az eltelt idő az előző gyerek után járó gyed és a következő gyerek születés között, hogy az előző gyerek előttiből számolják, vagy itt hogy van a szabályozás, lehet necces lenne kapsz-e csedet egyáltalán.)

2022. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Magas rizikójú terhesség lett megállapítva többszöri vetélés és a mostani pecsételgetés miatt!Háziorvosom kérdezte már mikor írja a tp.papírt,de mivel úgyis itthon vagyok még nem akartam.Köszönöm a válaszokat,akkor kitöltöm a fizetésnélküli szabadság megszűntetése iránti kérelem nyomtatványt és pl.24.dátummal és 25től íratom a tp.papírt?
2022. máj. 17. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!