Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatt hogy működik...

Hubabuba07 kérdése:

Terhesség alatt hogy működik a táppénz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos nem igazán értem a rendszert, 260.000ft bruttó fizetésem van, 25 év alatti vagyok. Nekem ez gyakorlatban mit fog jelenteni? Mennyi lesz a táppénzem amit várandósan fogok kapni? A bruttó fizetésem 60% és abból az szja nem fog levonódni? 3éve dolgozom ugyan annál a cégnél.

2022. máj. 19. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Így van ahogy leírtad. Csak nem a bruttó, hanem a nettó 60%-át kapod. Szép is lenne, ha a bruttóét kapnád... 🤣
2022. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen igen nettóra gondoltam :D köszönöm!
2022. máj. 19. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Tb ellátásokat mindig a bruttó bérből számolják, amit abból kézhez kapsz, az a nettó. A számítási mód kicsit összetettebb, nem biztos, hogy pont a jelenlegi béredből lesz számolva. A táppénz első napjától visszaszámolt 3. hónap utolsó napjától keresnek 180 bérrel ellátott napot. Ennek a 180 napnak az 1 napra eső összege lesz az ellátás alapja. Ennek veszik a 60, vagy az 50%-át, attól függően, hogy megvan-e a folyamatos 2 éves jogviszonyod (illetve kórházi napokra is 50% jár)


Pl. Ha mától vagy táppénzen (05.19), akkor a 2022.02.28-tól kb 2021.09. hónapig kapott jövedelmeidet (bruttó) átlagolják.


És igen, a táppénzből csak adót vonnak, ami a te esetedben nem lesz.


Megpróbáltam érthetően fogalmazni, remélem tudtam segíteni

(Szakmabeli vagyok)

2022. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon is érthető volt! 😊
2022. máj. 19. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha 07.01től leszek táppénzem ( szülés előtt kivett szabadságok miatt tudom ennyire biztosra), akkor nálam 11.01-04.01 közötti időszak bruttó bére a számítás alapja? Munkaviszony megvan, nem kórházi fekvőbeteg leszek.
2022. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

Elméletileg igen.

Ha abban a kb fél évben voltál már táppénzen, az nem számít bele a számítási időszakba, tehát annyival többet fognak visszamenni. Pl.: márciusban voltál 2 hetet táppénzen, akkor abban a hónapban csak 2 heti béred veszik figyelembe, viszont nem novemberig számolnak vissza, hanem azzal a 2 héttel tovább.


Üdv

"3"-as

2022. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen ☺️


5.

2022. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!