Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Július végén lejár a gyesem,...

Július végén lejár a gyesem, de szeretnénk még egy babát, de eddig még nem jött össze. Munkahelyemre nem tudok visszamenni. Ha addig nem jön össze a baba mire vissza kéne menni, milyen lehetőségeim vannak, hogy a másik picúr után is kapjak gyest?

Figyelt kérdés
Munkahelyet nem szeretnék váltani, nem szeretnék mással kicseszni, hogy pár hónapra odamegyek, aztán meg elhúzok szülni, hazudozni meg nem akarok. De gondolok ilyenre, hogy ha befizetem magam utána tb-t az beleszámít vagy ha táppénzre megyek az lehet opció nem? Kiveszem a szabikat utána meg TP. Munkanélküli esetleg beleszámít? Illetve ha mégis munkahelyet kell váltanom, a két munkahely egymást kell hogy kövesse vagy lehet közte némi szünet? Ha igen mennyi?
2022. máj. 27. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát, jelen esetben csak az a verzió játszik, hogy terhes leszel és visszamész dolgozni a szülésig vagy táppénzre veteted magad, akkor nem rúghatnak ki és járni fog a csed/gyed.


Ha nem jön össze a baba, akkor sajnos megint le kell dolgoznod az 1 évet, hogy gyedre jogosult legyél.

2022. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
De, vissza tudsz menni augusztustól. Vissza is kell, ha nem leszel addig terhes.
2022. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A gyes alanyi jogon jár, egy másodpercet sem kell dolgozni hozzá.
2022. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert ha lejár a gyes és nem mész vissza, akkor kirúgnak, hiszen már nincs védelem.
2022. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván vissza tud menni, sőt kötelesek visszavenni, de a következő napon már kirúghatják, megtartani nem kötelesek.
2022. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként szerintem a kérdező a gyedre gondol, nem a gyesre, bár illene tudni a megnevezéseket egy anyának.
2022. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Fuu, vannak ám infók...


Először is a gyed a gyerek 2 éves koráig jár. Utana jön a gyes, ami a gyerek 3 éves koráig jár. Ez alatt te otthon csücsülhetsz a popódon, nem rúghatnak ki. Kötelesek visszavenni.


Aztán. Ha addig nem leszel terhes, 2 opciód van. Vagy dolgozol ott tovább, vagy keresel más melóhelyet. A saját magad fizetett tb nem jogosít ellátásra. Abban az esetben gyes jár alanyi jogon.

A csed/gyed feltétele, az igényléskor, szüléskor aktív munkaviszony (illetve 2 éven belül 365 nap bejrlentett munkaviszony).

Ha 1 új helyre mennél, ott sem kell kivárni az 1 évet....


Ha teherbe esnél, a kicsivel ugyan attól a cégtől mind a naggyal mehetsz csedre.

Ha a szülés a nagy 3 éves kora elött jön, akkor a nagyra kapod szülinapjáig a gyest, mellette a kicsire a csedet.

Ha elmúlik 3 a nagy, mire szülnél, akkor a jelen cégnél szülésig elmész táppénzre, majd csedre.


Kb ennyi.

2022. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom a nem tud visszmenni az nem jogi értelemben értendő.


Sajnos én sem tudok visszamenni, pedig várnának.


Minden nap este 7-re értem haza anno, és 7-kor indultam.



Mellette 120 km-t ingáztam.


2 gyerek melllett belát, hogy nem megy.


Nem tehetsz semmit.

Elmész dolgozni, vagy csak a gYes jár.

GYerek 168 napos koràtól ( amikor a csed járna le) akkor pedig elmegy az apa gyedre a munka mellette is jár, ha jogosult)

2022. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Én is ugyanígy vagyok vele, nem tudok majd visszamenni. Szerintem meg fogom próbálni hogy kérek még pár hónap fizetés nélküli szabit ha nem veszik fel a gyereket oviba, és lesz ami lesz.
2022. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Kedves utolsó a gyereket kötelesek óvodába felvenni. Nálunk korzetekre van bontva, sok a gyerek és van olyan hogy nincs hely a körzete oviba ilyenkor kötelesek másikba biztosítani helyet.
2022. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!