Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második baba után mire leszek...

Második baba után mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés

2021 decemberben fog születni a második gyerekem, az első pedig 2022 augusztusban lesz 2 éves, vele gyeden vagyok itthon.


Ha megszületett a pici, akkor egymás mellett fogom kapni a csed-et és a gyed-et vagy csak az egyik összegre leszek jogosult? Illetve ha jár a csed, akkor azt miből fogják számolni? Ugyanaz az összeg lesz, mint az első gyerek után, ha gyed alatt nem mentem vissza dolgozni?


Köszönöm előre is a választ


2022. máj. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2022 decembereben fog szuletni, nem? Gyerekenkent kapod, igy a kicsire fogod kapni a csedet, a nagyra meg a gyest. 2 eves kortol 3 eves korig mar gyes jar.
2022. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, mellé írtam, 2023-ban lesz 2 éves a nagyobb.
2022. máj. 28. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek a dátumoknak fuss neki mégegyszer.


De egyebként igen. A nagyra kapod a gyedet, majd a gyest, mellette a kicsire a csedet/gyedet. Ami ugyan annyi lesz mint a nagynak volt. (Vagyis a csed nem biztos, mert nem emlékszem pontosan mikortól 100%a csed, nem 70%)

2022. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2022 decembereben szuletik a kicsi, a nagy meg jovore lesz 2, akkor kapni fogod a nagyra a gyedet, majd 2 eves kor utan 3 eves koraig a gyest, parhuzamosan a kicsire a csedet, majd a gyedet.
2022. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Te mar a 100% csedet kapod.
2022. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!