Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra visszamenőleg, ha...

Gyed extra visszamenőleg, ha feleségem is gyedet vett igénybe?

Figyelt kérdés
Feleségem jogosult gyedre,igénybe is veszi, viszont sokkal magasabb összeget kapnánk ha én vennem igénybe. A kérdésem az, hogy ha a gyerkőc 1 éves korában igénybe veszem a gyedet, akkor 6 hónapra visszamenőleg jár-e a két összeg különbözete? Ha igen akkor ez első körben visszafizetés és úgy utálják ki a 6 havi teljes összeget, vagy automatikusan a neki kiutalt összeggel csökkentett összeget utálják nekem? Előre is köszönöm!

2022. jún. 20. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak onnantól kaphatjátok a magasabb összeget ahogy te megigényled visszamenőleg már nem fogják korrekciót kifizetni. Így a feleséged mondja le minél hamarabb és te azzal egy időben igényeld meg.
2022. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Biztos jól meggondoltátok ezt? Nem tudom, hogy a feleség mennyi gyedet kap, de akármennyire jó a kereseted kérdező, a maximum amit kaphatsz az nettó 210.000 forint, ami jól hangzik, de lehet, hogy a feleséged oldaláról már nem lesz ennyire jó a dolog. Gondolom ő továbbra is otthon marad, viszont ha úgy marad otthon, hogy az ellátást nem ő kapja, akkor fizetni kell számára a tb-t, illetve megszakad a biztosítási jogviszonya. Tehát gyakorlatilag olyan, mintha munkanélküli lenne. Ha akartok még gyermeket, akkor újra meg kell szereznie a jogosultságot a csed-hez/ gyed-hez, azaz 1 évet dolgoznia kell újra, hogy járjon neki, illetve táppénzre is csak annyit időre mehet, amennyit ledolgozott, miután visszament.
2022. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen jól meggondoltuk. Tájékoztatás külön,ha valaki olvasni fogja a jövőben ezt a kérdést leírom a biztos információt amirol hivatalos szerv adott tájékoztatást! Jár visszamenőleg is, a két munkáltató rendezi le egymás közt,hogy ki mennyit vett fel stb és maximum 6 hónapra visszamenőleg jár a gyed különbözet, amit az apa munkaltatoja mint tb kifizetőhely 30 napon belül köteles kiutalni.
2022. jún. 21. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!