Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok így bármilyen támogatást?

Kapok így bármilyen támogatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Több,mint 5 évig dolgoztam az utóbbi munkahelyemen, áprilisban felmondtam és elmentem álláskeresésire, közben összejött a baba, viszont lassan a 3 hónap munkanélküli lejár. Az lenne a kérdésem, hogy addig amíg a baba nem születik meg jár bármi támogatás vagy majd csak születése után jár gyed?

(A héten akarom intèzni az orvosi látogatás után a munkanélkülit,tb-t csak,hogy mire számítsak ne érjen váratlanul.)



2022. jún. 27. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak Gyes fog járni, ha megszületik a baba. Gyed nem.
2022. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A gyed nem úgy van,hogy a baba születésétől számolva 2 éven belül meg kell lennie a 365 napnak? Mert ha nekem februárban születik meg,akkor még megvan a 365 nap.
2022. jún. 27. 14:26
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
De így van, de ehhez még az is kell, hogy a baba születésekor is legyen munkaviszonyod.
2022. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell, hogy a baba születésekor legyen munkaviszony!!! Ez baromság!

Ha 2 éven belül meg van a 365 nap, akkor jár minden. Nekem is így van.

2022. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az álláskeresésit meg tudod szakítani, és a fennmaradó résztre a szülés előtt bejelentkezni, akkor így biztosított lennél (ez nem biztos, de talán). Viszont így addig semmi jövedelmed nem lesz, és a tb-t magad után kell fizetned.
2022. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es, és mire számolták a gyedet? Belinkelnéd ezt a szabályt, mert én még ilyenről nem hallottam...
2022. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


a biztosítás tartama alatt vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik.


Tehát max 42 nappal a megszünt munkaviszony után szülni kell.

2022. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Hát ezt hívják szívásnak.

Szülésig semmi nem jár, mert miert járna. Szüles utan pedig az alanyi jogon járó gyes és ennyi

2022. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha már a munkád otthagytad, annyi eszed lehetett volna, hogy amgí nem találsz másikat, felfüggesztitek a babaprojektet. Mert így baromira nem jár GYED...
2022. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A segítő kommenteket köszönöm a többiek,akik bunkóztak azokkal meg remélem elbánik az élet nagyon csúnyán :)
2022. jún. 27. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!