Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extrát, most honnan is...

Gyed extrát, most honnan is számolják?

Figyelt kérdés

Apukának most honnan is számolnák a Gyed extrát? A párom április végéig volt munkaviszonyban az előző munkahelyén (5évig dolgozott ott) , következő naptól munkanélkülin volt július 1-ig, de mellette napi bejelentéssel dolgozott a mostani munkahelyén, de csak július 1-től kapott határozatlan idejű szerződést. Annyi lenne a kérdésem hogy most akkor honnan számolnák Neki a Gyedet? Járna Neki? Mert olvastam valami olyat, hogy a szülést megelőző 3.hónaptól visszafelé számított 180 nap.

Vagy csak az adott munkahely béréből számolják?

A normális válaszokat előre is köszönöm


2022. júl. 11. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Csak az adott munkaviszonyból számolják. Mivel neki nincs meg a 180 nap, ezért a szerződés szerinti bére lesz az alap (persze ez attól függ, hogy mikortól igényelné)
2022. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Bocsi június 1 a szerződés napja nem júli, de így sincs meg :D

A baba születése után fél évvel igényelnénk, mert addig járna Nekem a Csed. A gyedem pedig alacsonyabb lenne mint az övé, igaz a csed is, de úgy tudom a Gyed extrát csak a születés után fél évvel veheti fel.

2022. júl. 11. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van. Viszont, ha az igényléskor lesz már legalább 30 napi jövedelme, akkor az lesz a gyed alapja. Pl ha novembertől kéri, akkor a júniusi és a júliusi bérének a napi átlagát fogják számolni.
2022. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. júl. 12. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!