Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elég speciális helyzetben...

Elég speciális helyzetben vagyok, az apósom cégének dolgozom. Ilyenkor neki kellene utánam táppénzt fizetnie? Ha felmondok (már terhesen) akkor járnak a támogatások?

Figyelt kérdés
Egy kis cégnél vagyok, ami az apósomé, a fizetésem tőle kapom. Most vagyok 15 hetes, kb a 30-ik hétig tervezek dolgozni, utána már inkább pihennék. A maradék kb két hónapban normál esetben ugye táppénzre tudnék menni. Azt jól tudom, hogy azt az apósnak kéne akkor kifizetnie? Mert úgy nem akarom igénybe venni. Ha simán "felmondok" a 30-ik hét körül, akkor két hónapig nem jár semmi, de utána a többi támogatás járni fog ugyanúgy mintha lenne munkaviszonyom? Még gondoltam arra, hogy arra a két hónapra munkanélküli segélyre menni, de gondolom ezt terhesen nem lehet. Vagy nem tudom. A témáról nem sokat találtam a neten, mert nyilván normál esetben senki nem szünteti meg önként terhesen a munkaviszonyát.

2022. júl. 19. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1/3-t fizeti a tp-nek a munkáltató. fel ne mondj, miért is tennéd? csak én nem értem??
2022. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es jól mondja, ne mondj fel, és a táppénz 1/3 részét fogja a munkáltató fizetni. A csedet,gyedet (amennyiben jogosult leszel rá) a Kormányhivatal fogja folyósítani. Ha felmondasz most, akkor szülés után kapod a 25.000 Ft-os gyest.
2022. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de a világ legnagyobb marhasága lenne, ha felmondanál.

Apósod 1/3 tp-t fizet, 2/3 az állam. Csedre elmehetsz már a szülés várható időpontja előtt 4 héttel.

Szerintem, ha nem létszükséglet, akkor nem pont a szüléskor kellene a munkanélkülivel sakkozni. Ha meg nincs munkaviszonyod a szüléskor vagy nem sakkozol az alláskeresésivel, akkor csak gyes-t fogsz kapni.

2022. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy speciális helyzetben? Ezt nem írtad el, sokan dolgoznak családi cégben.
2022. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért akartam felmondani, hogy ne kelljen utánam táppénzt fizetnie. De akkor nem teszem.

Mondjuk közben eszembe jutott, hogy amúgy még aktív nappali hallgatói jogviszonyom is volt a terhesség kezdetén, úgyhogy diplomás gyed is járna. De a munkám miatt is járna, évek óta folyamatos munkaviszonyom van. Viszont baromi keveset keresek, lehet a diplomás gyed jobban megérné (az csak akkor jár, ha másra nem vagyok jogosult). Az a baj, hogy pénzügyekhez teljesen hülye vagyok, de megpróbálok még akkor ennek is jobban utána nézni, meg kiszámolni.

Köszönöm a válaszokat!

2022. júl. 19. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg hülye vagy hozzá. jobban jársz ha nem olvasgatsz és trükközöl a saját fejed után menve…
2022. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Istenem...
2022. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A baromi keveset keresel az mit jelent? Diplomás gyed a minimálbér után jár, gondolom minimálbérnél nem keresel kevesebbet a munkahelyeden sem? Ha annyira zavar, hogy apósodnak fizetni kell utánad tp-t (amit igazán nem értek, ha valóban végzel ott jelenleg munkát, hiszen az bármely munkavállaló esetén benne van a pakliban, hogy ezért vagy azért tp-re megy), de ha ez probléma, még mindig megkérdezhezed, hogy odaadd e neki azt az 1/3 részt. De felmondás nagy butaság lenne.
2022. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

120 körül kaptam, mivel iskola mellett nem 8 órában dolgoztam. Bejelentve eddig a minimálbérre voltam, 4 órában (de annál azért többet dolgoztam, bár változott attól függően mikor mennyi órám volt). Egyetemen mesterre jártam, úgy tudom arra valamivel több jár.

Valóban végzek munkát, de nem nagyon van több munkavállaló. Én dolgozom ott, meg egy másik nő. Ha bármikor kellett betegszabi, akkor sem lettem kiírva, hanem simán ment helyettem a másik amíg nem gyógyultam meg, nekem meg be lett írva szabadnapra. Szóval ez egy ilyen kétszemélyes biznisz.

Mindenesetre köszönöm aki eddig megpróbált segíteni, de belátom, hogy ehhez tényleg semmit nem értek. Van pénzügyi tanácsadó ismerősöm, megkérdezem, hogy ő tudna-e segíteni, vagy ismer-e valakit, aki pontosan kiszámolja nekem, hogy mivel járok jobban.

2022. júl. 19. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Apósoddal beszéltél hogy nem akar utánad táppénzt fizetni vagy csak Te gondolod így ?
2022. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!