Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítenek valaki GYED EXTRA...

Segítenek valaki GYED EXTRA igénylésben?

Figyelt kérdés

HOGYAN kell igényelni.

A férjem bement a munkáltatóhoz hogy nekik kell benyújtani , hogy a férjem szeretné igényelni. (Ezt a GYED-el foglalkozó hölgy mondta hogy így kell eljárni)

Majd a munkahelyen közölték bambán hogy ők ehhez nem értenek🙃


Tehát amit tudok: kell a kicsi anyakönyvi kivonatának a másolata

Kell egy Általános Nyomtatványkitöltő (ÁNYK) lap vagy program.


Ezenfelül még kell valami?

A munkahely könyvelője intézi de neki is nekem kell linket küldeni honnan lehet letölteni a nyomtatványt amit majd neki(k) kell kitölteni és minden más papírral tovább küldeni.


Nagyon hálás lennék ha valaki elmondaná mi a pontos menete.

+ kb mennyi idő mire elbírálják ha minden jó.



2022. júl. 21. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nektek nem kell Ányk, csak a könyvelőnek, mert ő fogja elektronikus úton, foglalkoztatói igazolással együtt elküldeni az illetékes Kormányhivatalnak. Ami kellene hozzá:

Gyermekgondozási díjra igénybejelentő

Gyermek születési anyakönyvi kivonata

Ha Te kaptál Gyest, vagy Gyedet, akkor annak a lemondásáról szóló igazolás másolata.

2022. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is evben a cipőben járok, ugyanezt az infót kaptam, amit az első válaszoló írt.
2022. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
GYES lemondo nyilatkozat masolatat hol tudom kikérni?
2022. júl. 22. 09:10
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok- az államkincstár oldalán találtam egy nyomtatható és kitöltendő lemondó nyilatkozatot, ezt küldtem el levélben arra a címre, ahonnan korábban a GYES-ről a határozatot küldték. Még várom a válaszuk. Gondolom ők küldenek a folyósítás befejezeseről igazolàst, azt kell majd a férjednek leadnia a többi papírral.
2022. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyesrol mar lemondtam a mind a ket gyerek utan.


A ferjem a masodik baba utan venné fel a gyedet.

Az elso gyerek utan pedig kapja a gyest augusztusig (akkor lesz 3 eves)



Kaptunk rola papirt hogy elbiraltak stb. De mivel nem tudtuk hogy majd kellhet igy ki lett dobva. 🤦🏼‍♀️

2022. júl. 22. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki lett dobva? Ez most komoly? Hivatalos papírt csak úgy dobáltok?

Akkor meg is érdemlitek a bonyodalmakat...

2022. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mert te minden szart megtartasz otthon? Biztos nagy lehet a rend.

Egyebkent meg tavaly elott sem kellett hozza csatolni semmi ilyesmit tehat ennyit errol.

Egy tajekoztato jellegu papirt meg igen, kidobunk. Mert tudjuk hogy mi jár es mennyi

2022. júl. 26. 07:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Képzeld, hivatalos papírokat, határozatokat, számlákat nem dobok ki. És igen, rend van nálam. Van íróasztalom, illetve dobozok rendszerezve. A régebbiek a padláson. Szóval jó hlyék vagytok.
2022. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!