Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Gyed-el kapcsolatos kérdése...

Ha Gyed-el kapcsolatos kérdésem van, akkor hol lehet biztos információt szerezni?

Figyelt kérdés
Budapesten a Teve utcát néztem, hogy ott van valami Egészségbiztosítási főosztály, meg kormányhivatal, ott tudnak segíteni ilyen ügyben? Az a baj, hogy kicsit bonyolultabb kérdésem lenne, és Google nem a barátom, elég ellentmondásos információkat találok. Az lenne a jó, ha valami szakemberrel tudnék beszélni, aki biztosan tudja a választ a problémámra.

2022. aug. 7. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy csed, gyed, gyes baba mama kérdezz felelek csoport facebokon. Az admin nagyon ott van a kérdésekben, illetve privátban is lehet keresni, természetesen pénzért
2022. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem baj, hogy nem ingyenes, keress tb tanácsadót és fizess ki egy órát. Van olyan aki kifejezetten kismamákkal is foglalkozik akár személyesen, akár online.
2022. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyunk itt páran tb-sek, kérdezz, hátha másnak is hasznos.
2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ha nem sikerül itt választ kapnom, akkor befizetek egy tanácsadásra ahogy javasoltátok.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy ha diplomás Gyedet szeretnék kapni, de van sajnos elegendő munkaviszonyom, hogy ne legyek rá jogosult, akkor valahogy meg lehet-e oldani hogy mégis azt kapjak. Egyetem mellett végig egy helyen dolgoztam, de csak 4-6 órákat (félévenként változott), szóval keveset kerestem, 120 körül átlagosan. A képzésem viszont mester volt. Netes kalkulátorok alapján jobban járnék a mester diplomás Gyed-el, mint amit a munkám után kapnék. Viszont ugye mivel van elég munkaviszonyom, ezért a diplomás nekem nem jár.

Ha most terhesen felmondok a munkahelyemen, vagyis szüléskor nem leszek sehol biztosított akkor sem kaphatom azt? Nincs valami kiskapu? Kicsit kitolásnak érzem, hogy kevesebbet kapnék, csak mert dolgoztam a tanulás mellett.

2022. aug. 8. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

ne mondj fel, fizetés nélkülit kérj szülés előtt, már ezzel szünetel a jogviszony és csak diplomásra vagy jogosult.

Ez egy biztosabb megoldás, emrt nem égetsz fel minden hidat.

2022. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó, köszi! Megnyugodtam akkor.
2022. aug. 8. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!