Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mást is elutasítanak/elutasíto...

Mást is elutasítanak/elutasítottak a munkahelyek a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Lassan kezdjük a bölcsit, váltani akartam de a kísérőlevélbe bele írtam, hogy kezdjük a bölcsit blahblah.


Konkrétan 4 helyről utasítottak el, le kéne tagadni a picit? :o

Nagyon el vagyok keseredve.... mert a régi helyre nem szeretnék vissza menni



2022. aug. 9. 13:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Az önéletrajzba nem kell feltüntetni. Elég ha az állásinterjún kitérsz rá. Engem még sosem utasítottak el gyerek miatt.
2022. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Az esetek többségében nem szeretnek kisgyerekeseket alkalmazni, mivel nem tudnak elég rugalmasak lenni pl sokat beteg a pici, kire bízod? Sz@r egy helyzet, de valahol érthető.
2022. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

"A gyerekek számára vonatkozó kérdést is gyakran használják arra, hogy jogsértően diszkriminálják vele a női dolgozókat. A gyermekvállalással kapcsolatos kérdésekre válaszoljunk diplomatikusan, például úgy, hogy ezen a kérdésen még nem gondolkodtunk el, egyelőre nem tervezünk gyereket, vagy határozott nemmel tereljük vissza a témát a szakmai érvekre. Legyünk tisztában azzal is, hogy ezek a kérdések csak abban az esetben nem sértik az egyenlő bánásmód követelményét, ha felvetésük a munka jellege vagy természete alapján indokolt, vagyis a kérdés önmagában még nem jogsértő, hátrányos megkülönböztetésről csak akkor beszélünk, ha a munkáltató intézkedése hátrányt okoz. Ilyen hátrány lehet a jogviszony létesítésének elmaradása, vagy ha a munkáltató más munkavállalókhoz képest kedvezőtlenebb feltételeket alkalmaz velünk szemben.


Szűkszavúan válaszoljunk ezekre a kérdésekre is:


Hány gyereke van?


Mennyi idősek a gyermekei?


Tervez-e gyermeket?"


Le is tagadhatod az egészet, semmi köze a munkáltatónak a családi állapotodhoz. Felvesz, lenyomod diszkréten a próbaidőt, onnantól nyeregben vagy.

2022. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Meg is mondta, hogy a gyerem miatt nem vesz fel.
2022. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Akkor konkrétan ne irjam bele

Max kitérek rá szóban igen van és pont.

De ha az interjunk ezert "bukok" meg? Megint adtam a szarnak egy pofont

2022. aug. 9. 14:17
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Tagadd le, minek elmondani? Semmi köze a munkakörhöz.
2022. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Letagadhatja, csak értelme nincs, fog hiányozni a gyereke miatt, akkor mindig találjon ki valamit? Akkor inkább azt mondd, hogy bármi van a gyerekkel, tudod kire bízni.
2022. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%

A próbaidő alatt megoldja, utána meg már nehezebb lesz emiatt kirúgni.

Ügyeskedni kell, mert a cégek szeretnek a gyerek alapján diszkriminálni.

2022. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha letagadja akkor nem kapja meg a gyerekek után járó juttatásokat (plusz szabadság, adókedvezmény).
2022. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%
Majd igénybe veszi a párja, ahogy másnál.
2022. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!