Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól gondolom? Így járnak a...

Jól gondolom? Így járnak a támogatások?

Figyelt kérdés

1. Munkahely, még nincs 365 nap.


Azt tudom, hogy 2 éven belül a 365 biztosított napnak meg kell lennie.


Októberben nekem lesz 294 nap. És én ott elmennék táppénzre, ami azt jelenti, hogy 4 és fél hónapot lennék táppénzen. De ez ugyanúgy beleszámít, mert a jogviszony él.

A szülés várható időpontja, március 10 körül.

Ezután igényelném a csedet, március 10ig pedig táppénzen lennék.


Gondolom a csednél a táppénz időszakát átugorják és az az előtti fél évet nézik.


Ebből 5 hónap 4 órás részmunkaidő volt, de gondolom ez nem akadály.


A gyed és gyesnek még nem néztem utána de gondolom, az is hasonlóképp működik.



2022. szept. 26. 10:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kérlek javíts ki, ha másképp van.
2022. szept. 26. 10:35
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Jár, de elég kisértékű csedet és gyedet fogsz kapni, mármint gondolom 4 órában nem keresték sokat.
2022. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Próbaidő már lejárt? Határozatlan idejű a szerzodesed?
2022. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Valóban nem sokat ott. De a 2 főállás is beleszámít gondolom. Legalábbis az egyik biztos.

Hogy tudnám kiszámítani, hogy mennyi az annyi?

Az az összeg is jól jön.

Lejárt igen, illetve határozatlan idejű a szerződés.

21 napot voltam főállásban, utána 5 hónapot részmunkaidőben, és most 4 hónapja megint főállásban. Ha ez segít valamit.

2022. szept. 26. 11:14
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Én úgy tudom a 365 napnak folyamatosnak kell lennie és a táppénz nem számít bele.

Egyik ismerősömnek vissza kellett mennie táppénzről dolgozni, mert nem volt Meg neki 1 hónap híján.

De lehet rosszul értettem .

2022. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell folyamatosnak lennie a 365 napnak, és a táppénz is beleszámít.


De minek írsz, ha tudod, hogy nem is olvastál utána a jogszabályoknak, nem ismered őket?

2022. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Off Az ismerősnek valószínűleg a tappenzhez nem volt elegendő munkaviszonya. Tappenz ugyanis max annyi idore jár, amennyit dolgozott. Amúgy a nyelvezeted ritka tapló, jelentettelek is erte.
2022. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

1. A CSED igénylés napjáig kell meglennie a 365 nap jogviszonynak. Igen, számít a 4 órás munkaviszony is.

2. Igen, beleszámít a táppénz is.

3. A CSED-GYED esetében azok első napját megelőző 3. hónap végétől utolsóként szerzett 180 napi járulékalapot képező jövedelem lesz az alap. Tehát abba bele számít a táppénzt közvetlenül megelőző időszak is.

Ha 4 órás munkaviszonyod volt akkor, akkor abból számolnak.


[link]



Itt megtudod nézni

Írd be az akkor 4 órás munkaviszonyod bruttóját és kiadja kB mennyi lesz a csed, gyed

2022. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A 4 és fél hónap táppénz nem akadályoz semmiben akkor? Azért kérdezem, mert mégiscsak 4 hónap.


4 órás volt, de utána 8 órás lett. A táppénz kiesik, akkor csak 1 hónapot számítanak a 4 órásból. A maradék 5-öt pedig a 8 órásból. Bár gondolom majd ebből lesz egy átlag és úgy.


Mindegy is, a lényeg, hogy meglegyen a 365 napom, és abból a támogatás.

2022. szept. 26. 13:28
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, a táppénz beleszámit. Azonban, ha jól tudom attól függ mivel mész táppénzre. 9-es BNO kóddal (veszélyeztetett terhesként) nem számít bele.


De javítsatok ki, ha tévedek. :)

2022. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!