Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben milyen ellátásra...

Ilyen esetben milyen ellátásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
6 évig dolgoztam az előző munkahelyemen, teljesen kiégtem, így felmondtam. Viszont felmondás után kiderült,hogy babát várok. (11 éve nagyon nagyon várt babáról van szó) Nyilván egy cég sem szeretne terhes nőt felvenni... Ebben az esetben mit lehet lépni? Álláskeresési járadékot igényeljek? Vagy inkább akkor igényeljem mikor esedékes lesz a szülés és addig magán úton fizessek tb-t? Egyáltalán így milyen ellátásokra leszek jogosult,ha nem igénylek álláskeresésit? Csed,gyed vagy csak az alanyi jogon járó gyes és családi pótlék? A szülést megelőző két éven belül kb. 470 nap biztosítotti jogviszonyom lesz meg. (A munkahely miatt az álláskeresési járadék igénylése nélkül!) Esetleg a Csed és a Gyed csak biztosítotti jogviszony megléte alatti szülésnél igényelhető? (Tehát szülés előtt kellene álláskeresésit igényelnem,addig pedig magán úton rendezni a tb-t?) Remélem érthető a kérdésem.. Eléggé kétségbe estem.. 😅Segítsetek!!

2022. nov. 5. 02:20
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

45 napig jogosult vagy eü szolgáltatásra. Utána egy hó álláskeresési, egy hó szünetelés (szintetikus alatt is jogosult vagy. Megint egy hó...

Ezzel kell játszani, hogy a szülés várható ideje folyósításta essen, akkor csedre jogosult leszel.

2022. nov. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Csak akkor fog járni csed/gyed, ha a szülés napján biztosítási jogviszonyban állsz, ami az álláskeresési jó időzítésével megvalósítható.

Én nem bohóckodnék 1 hónap így, egy hónap úggyal, amit az első javasol, mivel passzív időszak alatt nem leszel jogosult, ha véletlenül akkor szülsz, illetve sokkal könnyebb elszámolni magad. Az ügyintézés is lassú, felesleges stressz.

Érdemes az esetleges túlhordással is számolva indítani a folyósítást, és reménykedni, hogy nem lesz koraszülött.

2022. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!