Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhes leszek akkor a cég...

Ha terhes leszek akkor a cég így is fizetni fog vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű szerződéssel dolgozom jelenleg egy multinál. Ha esetleg terhes lennék akkor hogy működik? Ha már otthon kell maradnom vagy elmegyek szülni és utána otthon maradok 2 évig a gyerekkel, a cég addig is fizet nekem (kapok táppénzt)? Vagy hogy van ez? Tudom nagyon alap kérdés de soha senki nem mondta ezt el nekem. Köszönöm ha segítesz!:)
2023. jan. 9. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A terhesség alatt, amíg dolgozol, fizetést kapsz. Ha nem tudsz dolgozni, az orvos tappenzre vesz és tappenzt kapsz. A szülés után csed, majd gyed jár, később gyes.
2023. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha megvan 2 éven belül a 365 nap munkaviszonyod és az fennáll szüléskor is (vagy szülést megelőző 42 napon belül szűnik meg), akkor kapsz CSED-et a baba 168. napos koráig, majd GYED, 2 éves koráig, és utána még 1 évig GYES, ami alanyi jogon jár. A CSED-et és GYED-et munkabér alapján határozzák meg. Ezeknek tudsz utánaolvasni konkrét infókért.
2023. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dolgozol, addig ugye fizetest kapsz.

Ha elmész táppenzre akkor ha kifizetőhely a cég akkor tőle, ha nem akkor az oeptől tappenzt kapsz. Ez mellé nem kapsz semmit. (A munkáltató fizet utánad az állam fele 1/3át.

Aztán ha jogosult leszel csed/gyed-re, azt fogod kapni. Vagy a kifozetőhelytől, vagy az oeptől. Emellé nem kapsz szintén semmit. A munkáltatódnak nincs ezekből fizetési kötelezettsége.

2023. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Vajon milyen munkát bíznak egy ilyen emberre, aki csak azt tudja, amit elmondanak neki és magától képtelen információhoz jutni?
2023. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Kiegészítés: Előttem már elég jól leírták, hogy a munkáltató saját zsebből a veszélyeztetett terhesség miatti táppénz 1/3-át állja (9-es tp. kód), de ha a szülés kiírt időpontjához képest 28 napon belül mész el táppénzre, az már más kóddal megy (6-os) és itt már az 1/3-át sem ők fizetik (az összeg, amit kapsz ugyanannyi). Ez néhány ritkább esetben számíthat, pl. abból a keretből, amiből az én bérem ment, csak egy személyt lehetett fizetni, így egészen -28 napig nem tudott volna a munkahely a helyettesítésemre embert felvenni, ha korábban megyek el tp-re. Ami még anyagi bukta a munkáltatónak, hogy babázás alatt is felgyűlik némi szabadság, na meg ha jön a következő baba és vele (is) táppénzre mész a GYES mellett. A CSED-et, GYED-et, GYES-t előttem leírták, az tisztán az adófizetők pénzéből megy.
2023. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

5!


A 6 és 9 kód kb ugyanaz, a tappenz egy harmadát pedig mindkét esetben q munkáltató fizeti.

2023. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

5!

Dede. Minden esetben a munkáltató fizeti az 1/3-ot.

2023. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
6, 7 Pont azért írtam, mert 6-os kódnál tudom, hogy a munkáltatónak nem kell fizetnie a táppénz 1/3-át (a 9-essel ellentétben). Általában nem számít, nálunk sok múlott rajta. Van még pár eset, amikor szintén nincs munkáltatói 1/3, itt táblázatosan és szövegesen is összefoglalták: [link]
2023. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

8!


Akkor megegyszer: a munkáltató MINDEN ESETBEN fizeti a tappenz egyharmadát. A betegszabadság egészen más, azt teljes egészében a munkáltató fizeti. Kismamáknak nem szokták javasolni, mert a tappanzzel ellentétben a betegszabadság berjovedelem és mint ilyen, a későbbi ellátás alapja, ergo csökkenti a csed és a gyed összeget

2023. jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9: Kattints rá a 8-as hsz-ban a hivatkozásra, ahol egyszerűen és érthetően összefoglalják az oldal alján táblázatosan is, hogy mikor nincs betegszabadság (a veszélyeztetett terhesség pl. ilyen, egyből tp-t kap a kismama) és mikor nem kell a munkáltatónak a tp. 1/3-át fizetnie.
2023. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!