Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha már a kiírt napom előtt 28...

Ha már a kiírt napom előtt 28 naptól igénylem a CSED-et, előre leadhatom az igénylést a GYED-re is?

Figyelt kérdés
Egyelőre munkahelyről még arról sem kaptam egyértelmű infót, hogy miként kell megigényelnem. Én úgy tudom, mivel a MÁK a kifizetőhely, ügyfélkapun is be tudom nyújtani, és ez is lenne az egyszerűbb.

2023. jan. 11. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A családit és az anyasági támogatást igen ügyfélkapuval az államkincstár oldalán megtudod, de én ugy tudom, hogy a Csed - et a munkáltatódnak kell igényelni, leadni.
2023. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Csedet/gyedet csak a munkáltató tudja intézni. Te nem.


Van egy csed-gyed együttes igénylő, ezt elméletben leadod, autómatice gyön a gyed. Elméletben. Nekem mind a 2x kellett emellé egy plusz igénylőt leadnom.

2023. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Csed/gyed együtt is igényelhető, a munkáltató intézi, te arra figyelj, hogy miután megszületett, küldd el nekik a gyerek adatait (név - szül idő - taj szám - adószám), és ha ezzel kiegészítik a beküldött igénylést akkor szünet nélkül érkezik majd a gyed, ellenkező esetben a csed lejártát követően csak hiánypótlás után kapod meg visszamenőleg.
2023. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Az együttes igénylő a gyakorlatban cart se ér, akkor is meg kell igényelni a gyedet külön.
2023. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hol tudom letölteni formanyomtatványként az igénylőlapot?

Mert a hivatalos oldalon csak elektronikus formában találtam meg.

Vagy valami másféle kéne? Megpróbálom majd munkahelytől is megérdeklődni, de a közvetlen vezetőim nincsenek a helyzet magaslatán, egy hete ígérik, hogy utánakérdeznek, és felhívnak.

Én mászkálni sem tudok, mivel szigorú ágynyugalomra vagyok itthon ítélve.

2023. jan. 11. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Céges könyvelőnek tudnia kellene. Vele próbáld felvenni a kapcsolatot. Nekem ő küldte, elektronikusan kitöltötte az adataimmal, nekem meg aláírva bescannelve kellett visszaküldenem.
2023. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

[link]


Ezen belül "nyilatkozat csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igényléséhez". --> kézi/gépi kitöltés.

Munkáltatódnak kell leadnod, kell hozzá a várandósgondozási könyved azon oldalának a másolata, ahol a személyes adataid és ahol a szülés várható ideje szerepel.

2023. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

#6 Itt nincs céges könyvelő, állami cég, a MÁK bérszámfejt. Ezért sem értem, miért nem tudom közvetlenül ügyfélkapun benyújtani, mikor elvileg minden mást (mint pl. Cafeteria igénylést, felmondást) ott kell.


#7

Köszi! 🙂 Egy ugyanilyen táblázatot találtam, ott nem volt kézi kitöltés opció ennél a formanyomtatványnál, csak elektronikus. Végre így megvan.

2023. jan. 11. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Én együttesen igényeltem, automatikusan jött CSED után a GYED, pedig két munkahelyről voltam jogosult, mindkettő kifizető hely, de a GYED-et már a MÁK utalja. Mindkét GYED határozat is megjött rendben.

A vezetőid helyett egyenesen a hr osztályt, vagy pénzügyi csoportot/könyvelőt keresném meg a helyedben attól függően, hogy ez nálatok kihez tartozik. A nyomtatványon beixeled, hogy automatikusan kéred a csed lejártát követően a gyedet, illetve csed-nél megtudod adni, hogy mikortól kéred. Az igény beadásával együtt rögtön beadhatod a gyedes időszakra a fizetés nélküli szabi igényt is. Nálunk minden flottul működött, a kislányom születése után elpostáztam a papírokat (amíg még dolgoztam leültem az egyik hr-essel, hogy segítsen kitölteni, ne legyen ebből gond). Ezután már csak arra kellett figyelni, hogy a váltásnal jön-e határozat és pénz. Nekem előbb jött pénz, mint határozat.

2023. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De nálam épp az a lényeg, hogy a kiírt napom előtt akarom igényelni a CSED-et, már 28 nappal a szülés várható ideje előtt. Amúgy is esélyes, hogy nem jutok el addig a terhességgel, és jobb szeretném, ha lezárathatnám a táppénzt is.

Köszönöm a tanácsod, tényleg a gazdaságisokkal kéne beszélnem, csak annyira túlbonyolítják itt az ügyet (be kell tartani a szolgálati utat, viszont elakad a közvetlen főnökeimnél. Viszont most már a kezembe veszem a dolgot, mert lassan itt a nap, hogy el kéne intéznem ezt.

2023. jan. 11. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!