Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kitől tudom megérdeklődni...

Ö. Vivien kérdése:

Kitől tudom megérdeklődni nekem jár-e csed, gyed?

Figyelt kérdés
El vagyok veszve itt a sok webhely között, tudnátok abban segíteni, hogy ki tudja érthetően elmagyarázni kinek milyen esetben jár a csed, gyed stb. Nem tudom könyvelőt vagy kormányhivatalt kellene keressek ezzel kapcsolatban. Nekem nagyon zavaros, amit az államkincstár oldalán találok.

2023. jan. 11. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Akkor még nem kell gyermek.

Na de, ha a szülés pillanatában van munkaviszonyod (részmunkaidő, vagy teljes állás, vállalkozás) + szülés elötti 2 évben van összesen 365 nap bejelentett munkád akkor jár neked. De kérdezz konkrétabban lehet akkor is tudunk segíteni ,de amugy a kérdéseid ezzel kapcsolatba a könyvelő ,a munkahelyed is tud elvileg válaszolni.

2023. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy alap dolog amit azért illik tudni. Gyereket nem szülünk a pucér seggünkre, pláne nem feltételezzük hogy ha nem volt munkánk akkor a gyesen és családi pótlékon kívül más is jár. Ha volt munkaviszony akkor kapsz csedet, gyedet.
2023. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Pedig egyszerű.

Kettő fö feltétele van:

1. Az elmúlt 2 évben legyen legalább 365 nap biztidőd. (Munkaviszony, vállalkozás stb, az hogy magad után fizeted a tb-t nem biztidő, csak természetbeni ellátásra jogosít, ahogy az efo sem munkaviszony, köznyelvben napi bejelentés)

2. A szülés napján legyen biztosítási jogviszonyod, vagy a megszünést követő 42 napon belül szülj.

2023. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár nem azt kérdeztem senkitől se, hogy legyen-e gyerekem vagy se. Háttér információt nem írtam, először is van munkaviszony de volt hallgatói jogviszony is, ami tudom hogy beleszámíthat, ezért nem értettem pontosan mi és hogyan lehet. Csak gratulálni tudok, hogy látatlanba az emberek így ítelkeznek és "segítenek".
2023. jan. 11. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
De csak akkor tudunk segíteni, ha leírod, hogy mikortól dolgozol vagy mikor jártál, egyetemre.
2023. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Itt ilyenek sajnos , sajnálom.

Tehat az a lényeg ha biztositott jogviszonyod van-e 365nap es a szules pillanataban biztositva vagy.

Ennyi röviden tömören.

Szivesen segitek!

2023. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

180 nap számít bele a hallgatói jogviszonyból.

Könyvelőt megkérdezheted, de ő nem fogja tudni, ő az adóhoz ért nem a TB-hez. Az oepbe menj be inkább ott jó eséllyel többet tudnak segíteni.

2023. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!