GYED extra,után GYES?

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyermekemmel gyesre voltam jogosult. A 169.naptól apa vette igénybe a GYED extrát. Most újra várandós vagyok,és a nagytesó májusban tölti a 2 évét. A kistesó márciusban érkezik.

Igénybe lehet venni úgy a juttatásokat hogy apa marad gyed extrán a nagy 2 éves koráig,a picire addig nem veszünk igénybe semmit? Majd ha lejár a gyed extra akkor én igényelném a GYESt a két gyerekre,apa pedig szintén a 169.naptól újra a gyed extrát? Vagy ezt így nem lehet?


2023. jan. 23. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem és egyszerre a kettőt 1 szülő veheti igénybe nekem ezt mondták.
2023. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért ne vennéd igénybe a gyest a kicsire? Majd a 169. naptól apa kéri a gyedet (gyed extra nincs). Gyes és gyed egyszerre ugyanarra a gyerekre nincs.
2023. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra a két hónapra nem venném igénybe a gyest,amig apa kapja a gyedet. Miután a gyed letelik akkor venném igénybe a két gyerek után a gyest én.
2023. jan. 23. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a kicsire letelik a gyed, akkor veheted igénybe a gyest, de csak 1 gyerekre mert a nagyra akkor már nem jár. Mivel 4 éves lesz addigra mire a kicsi 2 lesz. Vagy akkor tudsz 2 hónapra kérni gyest a kettőre.

A kicsire egyszerre gyedet és gyest is nem adnak.

2023. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!