Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 5-6 hónap ledolgozott idő...

5-6 hónap ledolgozott idő után mennyi táppénz "jár" ? :)

Figyelt kérdés

Csak érdeklődöm.

Ki lehet ezt szamolni vhol?



#GYED #Passzív csed
2023. jan. 24. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan,hogy jár.Ha beteg vagy, akkor lehetsz táppénzen,kismamák nagy százaléka kamu táppénzen van.Amúgy max annyi amennyi biztosítási időd van,tehát annyi nap,amennyi bejelentett munkaviszony is addig volt.Csed,gyed csak 365 nap után,vagyis az elmúlt 2 évben legalább 365 nap munkaviszonyban meg kell lenni.Gyes alanyi jogon jár,az 25000ft.
2023. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
#1, úgy irigylem a higgadtságod. Én alig bírom visszafogni magam, mikor ilyen fogalmatlan kérdést olvasok. Még gyakorlatilag nem dolgozott valaki jóformán egy percet sem, de már mi "jár"...
2023. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A passzív gyed kozvetlen lejarta utan kezdtem ujra dolgozni.
2023. jan. 24. 13:26
 4/18 A kérdező kommentje:

:)

Tudtam.

Azért tettem zárójelbe.

Es mielőtt jönnének a "kövek" vállalkozó vagyok , nem "verek át" senkit

2023. jan. 24. 13:27
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Hát dühítő,de az ő dolga.Mint ahogy az is,hogy miből szándékozik valaki eltartani majd a gyereket,ha előtte se dolgozott.Gyerek után visszamenni is nehéz eredeti munkahelyre,sok helyre kisgyerekes anyát meg fel se vesznek,de mondom,az ő dolguk.
2023. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

2 nem haragszom, hisz nyilván első gondolatra ezt lehet gondolni.

Egyébként világ életemben dolgoztam.

Csak ugy alakult hogy a koronavírus alkalmaval megszűnt a cég. Utanna sikerült határozott idejű szerződéssel elhelyezkednem, hisz elmondtam babát várok, de igy is felvettek.

Szulesig dolgoztam, előtte pár nappal nem, hamarabb jött a baba. Ezért is könnyű szülésem volt. Ez volt az első babánál.

2023. jan. 24. 13:34
 7/18 A kérdező kommentje:

5 nyugi.

Írtam hogy mar van gyerekem, a 3 as válaszomban.


Azt tudom hogy gyed utan eselytelen munkat talalni, azert lettem inkább vállalkozó

2023. jan. 24. 13:36
 8/18 A kérdező kommentje:

Istenem mennyi érthetetlen.


Az 💯% hogy gyed utan ha uj munkahelyet keresel mert pl.nincs hova visszamenned, akkor ahogy megtudják hogy gyereked van szóba se állnak.

Úgyhogy nem kell ugy neki állni könyörgöm.


Kérdésre latom senki se tud valaszt adni csak dühöngeni, en is kíváncsi vagyok erre mondjuk

2023. jan. 24. 13:41
 9/18 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok terhes de mivan ha , előre gondolkodok.

Na mindeggy lépek

2023. jan. 24. 13:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyi időt tölthetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál, maximum pedig 1 évig.
2023. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!