Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi jár és hogyan abban az...

Mi jár és hogyan abban az esetben ha apuka ausztriában dolgozik anyuka pedig itthon?

Figyelt kérdés

Igazából a családi pótlékról is a kérdésemhez tartozik de az egy külön kategória volt.

A lényeg, hogy az ebben jártas ismerősünk szabadságon van ezért egyelőre itt érdeklődnék.

Sajnos egyáltalán nem vagyunk jártasak ebben a témában ezért próbálok utána érdeklődni. A lényeg, hogy a férjem 7 éve ausztriában dolgozik. Én magyarországon több mint három éves munkaviszonnyal, mind a kettőnknek magyar lakcíme van. A családi pótlékot kintről szeretnénk megigényelni. A kérdésem az lenne, hogy ha a családit kintről igényeljük akkor nekem itthon nem fog járni semmi vagy ez nem függ össze? Gondolok itt például a GYES-re és a GYED-re.

Tényleg fogalmam sincs ezekről a dolgokról így kombinálva, remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget csak valamennyire szeretnék tisztában lenni a dolgokkal és az interneten nem nagyon találtam ezekről leírást. Előre is köszönöm a válaszokat.


2023. jan. 26. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem 65 euró a családi pótlék az első három évben? Elvileg mostmár csak annyi, mint amennyit a magyarok fizetnek.
2023. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyertelmu hogy ha megigenyled kint, akkor itthon mar nem fogsz kapni semmit. Azt viszont nem ertem,hogy attol mert a ferjed kint dolgozik, ha csak nem o marad otthon a babaval akkor hogy igenyelned meg te kint, foleg ha a lakcimetek is magyarorszagra szol mindkettotoknek.
2023. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Az osztrák jogszabályok szerintem engedik. Még ha elváltak is igényelhetné a gyerekkel élő fél (anya), az apa után, ha az apa Ausztriában dolgozik.
2023. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ertem, de az biztos hogy a magyar jogszabalyok nem engedik, ha mar egyszer kap egy masik orszagban akkor magyarban biztos hogy nem kap.
2023. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Így van, igaziból eddig is a magyart kapta általában, csak az osztrákok kiegészítették az osztrák összegre vagy egy összegben talán az osztrákot. De nemrég ezt kivezették és mindenki csak annyit kap, amennyit a saját országában kapna.
2023. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!