Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magyar Gyed külföldi munkavisz...

Magyar Gyed külföldi munkaviszonyra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egt tagállamban dolgoztam, és ott is volt a terhes gondozásom

A szülés Magyarországon volt

Szülés után kaptam a kötelező jövedelmet (nem gyed, vagy családi) kintről majd felmondtam

2 hónap volt mire minden papír megérkezett a külföldi munkáltatómtól és utána mentem be a munkaügyi központba,hogy jelentkezzek és rajtuk keresztül jöjjek el gyedre

Minden papír elkészült náluk is, melyet el is küldtek az allamkincstarnak

Ebben az esetben mikortól kérhető a gyed? Aznaptol amikor bejelentkeztem a munkaügyi központba, vagy a munkaviszony megszűnés masnapjatol?

Szülés előtt bőven megvan a 2 évem csak a munkaügyi központ se tudott normális infót adni hogy mi is számít a gyed igenyles időpontjának

Továbbá ki lesz a kifizető hely? Allamkicstar vagy kormanyablak? Illetve mennyi az elbiralasi idő?


Köszönöm ha tudtok segíteni



2023. jan. 31. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
A gyed igénylés időpontja az, amikor beadod q papírokat. De ha Magyarországon egyáltalán nem dolgoztál, nem kapsz gyedet. A külföldi munkaviszkny csak q biztosítási időbe számít bele, jövedelemkent nem veszik figyelembe. Munkanélküli járadékot se kapsz
2023. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!