Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka lehet otthon táppénzen...

Apuka lehet otthon táppénzen a gyermekével ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kicsi babánk nemrég született de visszakerült a kórházba. Anyukája van vele, aki most gyes-t kap, majd intézzük a csed-et egyelőre a picinek még az iratai se jöttek meg. Ma egy hetes.


Szóval anyuka kórházba van a kicsivel. Én az apuka pedig otthon vagyok a 2,5 éves kislánnyal, aki nem jár bölcsibe. Felügyelete nem megoldott.

Apasági szabadságból egy hetet már elhasználtam. Érdekelne szerintetek az orvos fel tudna venni?


Van egy olyan érzésem akkor tudna ha én lennék a pici babával a kórházban, de most született szopizik, anyja mellett a helye. Szóval a csere nem megoldható.



2023. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Igen, a 2,5 éves kislány makk egészséges... A pici baba beteg aki a kórházba van anyukával.

Létezhet olyan, hogy a gyermek orvos megértő és felvesz ebben az esetben? Mégis mit kezdjek a 2,5 éves gyermekkel? Mégha ez egyesek szerint táppénz csalás is... ??

2023. febr. 5. 18:07
 2/44 anonim ***** válasza:
65%
Táppénzre nem igazán, hiszen a nagyobb nem jár közösségbe és nem is beteg. A munkáltatóddal nem tudsz valamiben kiegyezni? Saját jogodon kérhetsz táppénzt, ha az orvosod belemegy ebbe, de ugye ez sem hivatalos, hiszen nem vagy beteg.
2023. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
34%
Miért ne venne fel táppénzre a gyerek mellé?
2023. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
72%
3 év alatti gyermek ápolási miatt bármikor kerheted a fizetés nélküli szabadságot. De szerintem a főnököd simán ad pár plusz napot, ha kell.
2023. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg anya gyesen van vele, tehát jár egy ellátás, másikat nem lehet rá igénybe venni, tehát a gyermekapolasi tappenz kiesést. Saját jogon probalhatnad meg a haziorvosodnal, de én nem kockaztatnek
2023. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Anyuka amúgy nem kell hogy a kórházban legyen nonstop
2023. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2023. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Nekem is ez volt a sejtésem.

2023. febr. 5. 18:33
 9/44 anonim ***** válasza:
86%

6!

Először is nem megy a szövegértelmezés! A kisbaba anyatejes még jó hogy non-stop mellette van.

Másodszor gondolom vagyis remélem nincs gyereked. Hogy tudnád 1 hetesen ott hagyni??? Van neked szíved?

2023. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
65%

"majd intézzük a csed-et egyelőre a picinek még az iratai se jöttek meg"

Nem kell hozzá a gyerek egy irata sem.

2023. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!