Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » ApaGYED! A GYES alanyijogon...

ApaGYED! A GYES alanyijogon jár igaz?

Figyelt kérdés

Van egy több, mint másfél éves kislányom és egy 6 hónapos kisfiam

A két pici nem egy apától van.

A párom igénybeveszi a GYED-et de nem tudom, hogy akkor nekem mivel a nagyobbik gyerek mástól van, más nevén és a mostani párommal nem vagyunk házasok így a nagylány GYES-éről le kell mondjak-e.

Mindenki mást mond!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 16. 21:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem élünk egy háztartásban a gyermek az apa lakcímére van bejelentve
2023. febr. 16. 21:27
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyerekre egyszerre egy ellátás jár.Ha te a nagyra kapsz gyest,a kicsire kaphat a párod gyedet,nincs mit lemondani,de a kicsire te nem kaphatsz addig gyest,ameddig jár a párodnak rá gyed.Remélem érthető.De azért nem vagy semmi.Több gyereket egyenlőre ne hozz össze senkivel,mert ők szívnak majd.
2023. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően egy családban nem járhat ellátás 2 embernek, akkor sem ha 2 különböző gyermekre jár. Tehát ha apuka igényli a gyedet egyikre, akkor a gyest is csak ő igényelheti a másikra, de nálatok nem egy család vagytok. Bár ha nem is vagytok papíron egy család, mem.egy címen laktok,akkor szerintem kaphatod továbbra is a gyest a nagyra. Csak aztán vigyázz nehogy dolgoznod kelljen, szüljél csak gyorsan egy harmadiknak is egy pulyát.
2023. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első gyerekem apja nem sokkal a szülés előtt halt meg autóbalesetben.

De azért köszönöm a jó tanácsokat, dolgoztam az első gyerekem előtt a második pedig hamar jött védekezés mellett!:)

2023. febr. 17. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sehogy nem jön ki. Ha feltételezem, hogy az autóbaleset után nem sokkal a gyász után másnak az ágyában kerestél megnyugvást, akkor a "mostoha apa" hogyan tudta átvenni a gyedet tőled egy olyan gyerekre aki nem az övé? Mert a másfélévesre is gyed jár még. Vagy ha te dolgozoltál előtte akkor miért nem te igyényelted?
2023. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert egy nagy kamu hogy dolgozott,meg az is hogy meghalt a nagyobb gyerek apja.
2023. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!