Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért kaphatok most kevesebb...

Miért kaphatok most kevesebb táppénzt?

Figyelt kérdés

Január 02. óta vagyok táppénzen. Előtte csed-gyed-gyesen voltam az első gyerekemmel, pont most januárban járt le a gyes. Az első várandósságomkor csak az utolsó másfél hónapban voltam táppénzen, akkor egy egész 31 napos hónapra, decemberre 122 ezer forint táppénzt kaptam. Most januárban a 30 napra viszont csak 107 ezret. Ez hogy lehet? Nem kéne ugyanannyit kapnom, mint 3 éve? Nem dolgoztam azóta, nem voltam aktív állományban. Miből számolják most nekem a táppénzt vajon? Pláne, hogy 30 év alatti vagyok, le is adtam a nyilatkozatot a táppénzes papírral együtt. Szóval most adómentesen kevesebbet kapok, mint 3 éve, amikor még adóztam is belőle. Létezik, hogy ez rendben van?

Tud valaki segíteni?

A könyvelőnk nem tud..



2023. febr. 25. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hívd fel az oep et ott segítenek.

Egyébként fura...

2023. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor jogos az észrevételem, nem? Igazából erre vagyok kíváncsi most elsőkörben, mert nyilván itt senki nem fogja megmondani, hogy miért kaptam ennyit és mennyit kéne pontosan, csak hogy egyáltalán érdemes-e felhívni az oep-et vagy ne járassam le magam, mert van ilyen és kész.
2023. febr. 25. 13:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg hogy ilyenkor felülbírálják vajon, vagy most már egyszer ezt kiszámolták, és mostantól ennyi lesz? Vagy van értelme reklamálni?
2023. febr. 25. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Sztem van,ugyanazt megkell kapnod.

Nem voltál fizetett szabin az ellatások között?

2023. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Viszont azt is nezd,hogy ünnep napok voltak lehet az is változtat a béren.

Valamint,hogy a táppénzes papírok 2 hetre szólnak,és nekem volt olyan,hogy pl február 19től március 2ig tartott a papíron a tappenz így egyszer több egyszer kevesebb volt

2023. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csednél, gyednél kell legalább ugyanannyit kapnod. Táppénznél, ha nem dolgoztál, akkor a szerződés szerinti béred 30-ad része a napi alapod. Ennek a 60%-a a táppénz.
2023. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem voltam fizetett szabin.

A kislányom születése óta folyamatosan követte egymást a csed, gyed, majd a gyes most járt le január 21-én.

A táppénzes papírokat úgy kaptam, hogy január 02-15, január 16-29 és január 30-31. Ezt a 3 papírt egyszerre adtam le február első napjaiban. Egyben adja ki a háziorvosom, mondta, hogy mindig hónap végén mehetek érte. Szóval 1 hónapnyit adok le egyben. A februárit például majd hétfőn kérem el, lesz egy papírom február 1-15ig és február 16-28ig. Ezeket leadom majd szerdán, és így kapom meg a 28 napra egyben.

#6 köszi, ha így számolom, akkor kijön végülis kb. Csak az szja hiányzik, lehet hogy azt most még vonták, és majd februártól nem. De akkor miért kaptam a kislányomnál 3 éve többet? Tudtommal nem változott azóta a szerződésem, én legalábbis nem írtam alá semmit az elmúlt 3 évben, az biztos. Vagy 3 éve nem így számolták, hanem mivel dolgoztam a tp előtt, ezért csak visszaszámoltak x napot és az éppen akkoriból számolták ki? Fuh… Tudom, ciki, de nekem ez mindig annyira kínai.

Rendben, köszi mindenkinek, hétfőn felhívom az oep-et, az a biztos.

2023. febr. 25. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Azért kaphattál annó többet, mert akkor volt 180 napi béred, amiből átlagot tudtak számolni. Abban az időszakban lehet, hogy kaptál jutalmat, bónuszt, túlóra kifizetést stb.. ezek megdobhatják a napi átlagot.

2023. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem mindent értek, köszönöm szépen a segítséged!
2023. febr. 25. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezmény? Adtál be papírt róla? Lehet az elsőnél kérted, most pedig nem
2023. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!