Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Benne van az adókedvezmény?

Benne van az adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Megkaptam ma az első GYED-et az eddigi CSED után. 5993 ft/nap nettó. Igényeltem még januárban a GYED-del együtt a családi adókedvezményt, hogy havonta kapjam hozzá. 1 gyerek van így, ha jól tudom 10.000ft.

25 év alatti vagyok, tehát ha jól tudom SZJA-mentes, de nem tudom, hogy kell-e akkor is fizetnem a GYED-ből SZJA-t, hogy ebből, amit most kaptam levonták-e, illetve benne van-e az adókedvezmény?

Az külön utalhatják a GYED-től, vagy mindig belevonják? Hogy tudnám megtudni, hogy benne van-e vagy mégis úgy lett megcsinálva, hogy évente kérhetem.



2023. márc. 3. 23:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Pedig elektronikusan be lett küldve, és még visszaigazolást is küldött a rendszer, hogy ők is letöltötték a beküldött kérelmet....


Ennek ellenére sem kapom."


Minden adóévben új nyilatkozatot kell leadni az adóval kapcsolatos kedvezményeket illetően. Ha 2022. decemberben kaptál először ellátást, és előtte leadtad a nyilatkozatot, akkor az már csak a 2022. decemberre számfejtett ellátásodhoz kötődik.

2023 egy új év, új nyilatkozattal. Valószínűleg azért nem kaptad a 2023. évre számfejtett ellátásoknál a családi kedvezményt, mert nincs hozzá leadva nyilatkozat.


Ez csak egy tipp....

2023. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki nem kapta.

Új nyilatkozat lett elektronikusan leadva, ügyfélkapun keresztül.

Felhívtuk a helyi államkincstárat, mondták hogy nem én vagyok az első, akinek ilyen gondja van.

Fent a központban megkapják a nyilatkozatokat, de van, hogy nem küldik tovább a részükre, így nincs mi alapján utaljanak, mert nem tudták, hogy megigényeltem.

Most papíralapon lett beadva itt helyben, és azt mondták következő hónaptól rendben lesz, kapni fogom.

2023. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Értettem...
2023. márc. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem úgy tűnt.
2023. márc. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Felesleges kekeckedned 14-es!
2023. márc. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!