Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahely megszűnése esetén...

Munkahely megszűnése esetén hol kell igényelni a Gyed extrát, ha még nincs új hely?

Figyelt kérdés
A férjemmel azt terveztük, hogy ő igényli a gyed extrát a gyermekünkre. A papírok már ki vannak töltve, minden megvan, viszont a hónapban egyéb okokból felmondott, és még nem talált új munkahelyet. Ilyen esetben mi van, hova, kinek kell jelezni a Gyed igényünket? Azért kérdezem, mert úgy olvastam, passzív jövedelemként így is jár a gyed. Jövő hónapban 1 éves a gyermek, és nem szeretnénk elesni a 6 hónapos visszaigénylési lehetőségtől sem.

2023. márc. 10. 11:34
 1/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Passzívan akar kaphatja a gyedet, ha már meg lett volna állapítva és úgy szűnik meg a munkahelye.


Ilyen esetben menjetek be az oephez vagy az államkincstárba és kérdezzétek meg, hogy mit tudtok csinálni.

2023. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
De miért nem igényeltétek a gyerek fél éves korától?mire vártatok eddig?
2023. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így nem fogjátok megkapni esetleg, ha elmegy munka nélkülire. De minek mondott fel ezt nem is értem… mindenkép OEP első körben telefonon vagy személyesen és legalább két emberrel beszéljetek mert nem mindig mindegyik van toppon.
2023. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog járni.

Feltétele, hogy 2 éven belül legyen 365 munkanapja. ÉS hogy az igénylés pillanatában is állományban legyen (vagy max azthiszem 42napon belül volt munkaviszonya).


Passzív gyed akkor jár, ha pl megigénylitek ma, munkaviszonyos háttérrel, de 2 hónap múlva felszámolják a céget. Akkor nem szübik meg a gyed, hanem megy passzív alapon tovább.

2023. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Van felmondási ideje? Még állományban van vagy már ténylegesen megszűnt a jogviszonya?
2023. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért nem igényeltétek eddig, mert nem volt meg a férjednek a 365 biztosított jogviszony, hanem csak most lett meg, akkor nem fogjátok tudni igényelni, mert a gyermek születéséig kell meglenni, nem az igénylés dátumáig.
2023. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A munkaviszony megvan. Azért nem igényeltük eddig, mert a munkáltatóra vártunk, hogy adja oda a papírt, sajnos állandóan ülnek mindenen és hónapokat vártunk rá. Majd nem fogadták el, amíg a gyest le nem mondom és kérik a gyes lemondasról szóló nyilatkozatot. Beküldtem a lemondást, de ilyen nyilatkozatot nem adnak addig, amíg nem nyújtok be oda egy papírt, miszerint a férjem jogosult a gyedre, stb. Szóval mindenki papírt akar egymástól, de senki nem ad, és nem tudjuk most mi a fene van, ezzel telt el egy csomó idő.


Egyébként teljesen felmondott már, febr. 28-án telt le a felmondási idő. Úgy volt másik munkahelyen egyből kezdhet, de utolsó pillanatban visszamondták, ezért maradtunk hoppon.

2023. márc. 10. 22:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, telefonáltam már ezügyben több helyre, de mindenki mást mond, úgy érzem azok sem értenek ehhez megfelelően, akiknek ez a munkájuk, mi meg már teljesen összezavarodunk.
2023. márc. 10. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így akkor buktátok a gyedet. Mert ha nincs élő munkaviszony, akkor nincs gyed.
2023. márc. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!