Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki terhes és elmegy...

Ha valaki terhes és elmegy szülési szabadságra/GYES-re, a munkáltató kötött időre kell hogy meghirdesse a pozícióját?

Figyelt kérdés
Hogy szokott ez menni.
2023. márc. 12. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Annyi időre hirdeti meg, amennyire akarja.


Ha vissza mennél dolgozni, akkor köteles visszavenni, de megtartani nem, ha nagyon akarja, valamire fogva megoldja a leépítésed.

2023. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!
2023. márc. 12. 19:00
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy akarnék maradni, ha úgy adódik majd. viszont a kis főnök kérdezte meddig tervezek gyesen lenni a pótlás miatt.. Ezért érdekelt.


(Azt tudom hogy meg tudják oldani, de találok majd mást bőven, ez perpill nem is nagyon érdekel.)

2023. márc. 12. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem kötelesek, de ha visszavárnak, akkor általában határozott időre szoktak felvenni valakit a kismama helyére. Az más kérdés, hogyha az ideiglenes ember bevált, vagy netán jobban bevált nálad, akkor mi lesz majd amikor visszamennél dolgozni, de ezzel előre nyilván nem lehet kalkulálni. Ha keresett szakmád van, én nem aggódnék ezen, jó pontnak venném, hogy határozott időben gondolkoznak a pótlásodra. Bemondanám mit tervezek jelenleg és ennyi.

Örömteli babavárást kívánok! :)

(Így lassan egy éve itthon téblábolva azt kell mondjam már baromira nem érdekel mi van a munkahelyemen és mit terveznek velem. Pedig imádtam és lelkibeteg voltam az utolsó munkanapjaimon. Itt van a kislányom, imádom, bármi is történjen a karrieremmel, nem érdekel, érte megérte. Mérnök vagyok, majd találok mást, ha úgy alakul.)

2023. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, hogy leírtad, neked is minden jót, és még több örömteli időszakot kívánok! :)


Azért furcsálltam, mert végül nem lett a hirdetésbe beleírva, hogy határozott időre szólna. ugyanakkor én is ugyanígy vagyok, mint te, sajnos itt jelenleg (is) sok átszervezés zajlik, és azt is megértem, hogy határozatlanra könnyebben találnak mint határozottra.


De én is találok majd mást, (és én imádni sem imádtam.. :D, csak megszoktam), így engem sem érdekel ez a része jelenleg. :)

2023. márc. 12. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz ezzel, jogi szempontból mindegy hogy milyen szerződéssel veszik fel a helyedre az új embert. Téged kötelesek lesznek így vagy úgy visszavenni és innen maximum elkezdődik egy kálvária, ahol már igenis jó, ha az ember tisztában van a jogaival. Nem érdekel mi lesz a jövő, de az igazságtalanságot nem bírom, így ha jogi szempontból nem tiszta ahogy el akarnak járni velem, én kész leszek kiállni magamért (szakember segítségével persze). Ezt javaslom neked is, a többi legyen a munkahelyed baja. :)
2023. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!