Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Németországi munkavégzés után...

Németországi munkavégzés után tudok otthon igényelni GYED-et, GYES-t ha otthon szülök?

Figyelt kérdés
Az aktuális munkaszerződésem nagyjából épp a szülési szabim kezdete környékén lejár, ahogy az aktuális albérletünk is, és bár sok szempontból kicsit sem kívánkozom haza, de az elég sokat nyom a latba, hogy ott lenne segítség a páromon meg a védőnőn kívül, és lényegesen olcsóbb az élet. De azt nem tudom, hogy ha megszűnik a német lakcímem, akkor ott ugye már nem leszek jogosult semmire. Itt az ottani fizum alapján kapnék valamit? Tudjátok, hogy ilyen esetben hogy számolódik, és mennyire bonyolult intézni? Október 22-re vagyok kíírva, szept 11-től lennék német szabályok szerint szülési szabin. Nagyon gondolkodom, hogy hazajönnénk, aztán majd ha nagyobb a bébi vissza, ezzel megspórolva a német albérlet árakat.

2023. márc. 20. 19:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Itt-ott-amott, kicsit következetlenül írtam. Tehát németországból a szülési szabim kezdetén hazamennék Magyarországra, otthon szülnék, és otthon lennék néhány hónapig Gyesen.
2023. márc. 20. 19:23
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tudom itthon nem fogsz kapni igy semmit a gyesen és családi potlekon kivűl. Ami összesen kb 30 -40 ezer forint. Illetve tb-t is kell fizetned. Mig nem szülsz meg.
2023. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 babyboom567 ***** válasza:
86%
Eszem ágában sem lenne hazajönni, itthon szülni.És tévedésben vagy, ha azt hiszed olcsóbb az élet.Drágább.
2023. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár. Csak a gyes, ami 25ezer. +a 12ezer családi...
2023. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De hogy lehet az, hogy nem jár, ha fordítva meg járna? Azt konkrétan tudom, hogy Németországban bárki vagy és bármennyi ideje vagy ott, jár a Parental Geld 2 éves korig. A munkanélküli segély is átjárható EU-s országok között, és a nyugdíj is. Létezik, hogy fizetek iszonyú magas járulékokat Németországban és ez EU-n belül nem átjárható?



Nekem ez alapján úgy hangzik, mintha járna:

[link]


És €1750 az albérletünk. Otthon tudnánk lakni ingyen a nagymám kiürült házában. Értem miért mondjátok, hogy ne, de nem tervezek tartósan itthon maradni gyerekkel se, és szerencsére mindenképp lesz két állampolgársága.

2023. márc. 20. 19:53
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyes és csp alanyi jogon jár.



Itthon ugye minimum 2 év 365 nap munkáltató álltal biztosított napnak kell meg lennie folyamatosan a csed/gyed-hez.


Ez az oldal elsősorban Ausztriát ír.

Én anno Németországba jártam havi váltásban dolgozni, egyéni 'kisvállalkozóként' - adózás miatt volt fontos így. Biztosítva voltam mindkét országban, és nem számolták bele nekem a csed/gyed időmbe. Az itthoni munkahelyemen pedig nem volt meg az elegendő idő mikor teherbe estem, így első gyereknél szívtam.

2023. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, de a kisvállalkozó az más, én vezetőbeosztásban, alkalmazottként dolgoztam, tehát full mindent fizettem, megvan a 365 nap. Azt sem tudom,kitől kellene ezt megkérdeznem, de az megdöbbentő lenne, ha semmi nem járna a kinti bejelentett leadózott fizum után. Hol lehet vajon ennek hiteles forrásból utánajárni?
2023. márc. 20. 21:01
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Oep talán 🤔
2023. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magyarországon adóztál és fizetted a tb akkor nem adnak semmit.

Ha felhívtad az oepet írd meg mit mondtak

2023. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi jogon járna már Magyarországon akármi is, ha Németországban élsz, ott dolgozol, ott adózol? Gyesen és családi pótlékon kívül semmit nem fogsz kapni, nem is értem hogy gondoltad.
2023. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!